ArtPark – strefa artystyczna 2018

Wydarzenie kulturalne „ArtPark – strefa artystyczna” to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). To projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 4-26 sierpnia w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego

To dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic, a także turystów, stały punkt na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. ArtPark to liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy), zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. ArtPark to możliwość spotkania z artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia.

Na scenie w ArtParku można zobaczyć zarówno to, co znane i lubiane, jak i nowe, wcześniej nieprezentowane koncerty oraz spektakle. Przykładem niech będą dwie produkcje, stworzone specjalnie na potrzeby ArtParku – projekt „Profesjonalizm” Marcina Maseckiego (2010), wydany później, w 2011, w formie albumu pod nazwą „Chopin. Chopin. Chopin”, którego współproducentem jest Dom Kultury Śródmieście oraz „Nasze miasto. Nowe Piosenki o Warszawie” (2012) – piosenki skomponowane przez Ryszarda Szweca, wykonywane przez Annę Ścigalską i Piotra Gogola. ArtPark to przestrzeń, gdzie przenikają się różne formy sztuki, a publiczność ma szansę na bezpośredni kontakt z artystą. Co roku przybywa wielbicieli tego urokliwego miejsca.

Dotychczas odbyło się dziesięć edycji festiwalu. Wystąpili między innymi: Elżbieta Adamiak, Artur Andrus, Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Danuta Błażejczyk, Stanisława Celińska, Urszula Dudziak, Bogdan Hołownia, Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz, Marcin Masecki, Carmen Moreno, João Nascimento, Marek Piekarczyk, Natalia Przybysz, Kinga Rataj, Michał Rudaś, Anna Serafińska, Lora Szafran, Jose Torres, Joanna Trzepiecińska, Magda Umer, Magdalena Zawadzka, Chłopcy kontra Basia, Czeremszyna, Czerwony Tulipan, Formacja Chatelet, Fortuna Quartet & Unique, Indios Bravos, Kabaret Limo, Kabaret Moralnego Niepokoju, Maja Kleszcz & IncarNations, Max Klezmer Band, Noche De Boleros, Pink Freud, Plateau i Martyna Jakubowicz, Rodzina Dolewawinowiczów, Strachy na Lachy, Teatr Akt, Teatr Klinika Lalek, Teatr Pijana Sypialnia, Tymański Brass Ensemble, Varsovia Brass Quintet, Vladimirska, Singin’ Birds, Voice Band & Sonia Bohosiewicz,Voo Voo.

PROGRAM!

Rozbrat, 00-001 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze