Ciekawy weekend w DK Zacisze

Ciekawy weekend w DK Zacisze

Najbliższe dni możecie spędzić w DK Zacisze w atmosferze nastroju na sztukę. Duża część propozycji jest bezpłatna i dotyka wielu obszarów. Weekend zaczynamy od warsztatów cyrkowych ALE CYRK! I Miniatury w malarstwie. Zastanowimy się w jaki sposób kiedyś radzono sobie bez fotografii?

W niedzielę, 18.03.18 zaproponujemy widoki z nad Bugu i okolic Dołhobrodów w malarstwie Stanisława Baja z warszawskiej ASP. Wydarzeniu towarzyszy koncert duetu Maniucha i Ksawery pt. „Oj borom, borom”. Muzycy w swoich kompozycjach przywołają pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia.

Warsztaty cyrkowe ALE CYRK! 17.03.18, g. 10.00-11.30, 11.45-13.15

W programie: żonglowanie piłeczkami, kółkami i talerzykami, balansowanie na wałeczku, chodzenie na szczudłach, jazda na monocyklu, akrobatyka i magiczne sztuczki. Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy.

https://zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-sobotnie/aktualne-warsztaty/warsztaty-cyrkowe-ale-cyrk

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Miniatura w malarstwie, 17.03.18, godz. 11.00-13.00

Tematem spotkania będzie miniatura portretowa. Dzieci dowiedzą się, jak przebiegał proces malowania miniaturowych wizerunków i co było podstawowym materiałem w procesie ich powstawania. W trakcie zajęć wykonają własną miniaturę portretową używając do tego bardzo, ale to bardzo cieniutkich pędzelków.

https://zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-sobotnie/aktualne-warsztaty/sobotnie-podroze-wehikulem-sztuki-miniatura-w-malarstwie

 

Mali Einsteini: Słońce na dłoni, 17.03.18, godz. 10.00, 11.00, 12.00

Jak wygląda serce? Jakie zawiera płyny? Będziecie udawać krwinki i spróbujecie dostarczyć tlen do ciała. Pobawicie się dziesiątkami piłeczek, które zobrazują płynącą w żyłach krew.

https://zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-sobotnie/mali-einsteini/mali-einsteini-jak-podniesc-slonia_kopia_42416c

Wystawa: Stanisław Baj. Moja rzeka. 18.03.18, niedziela, godz. 17.00

Wernisaż wystawy malarstwa „Moja rzeka” autorstwa prof. Stanisława Baja, wykładowcy wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawę można oglądać do 12.04.18.

https://zacisze.waw.pl/pl/wystawy/aktualne-wystawy/wystawa-stanislaw-baj-moja-rzeka

Koncert: Maniucha i Ksawery. Oj borom, borom, 18.03.18, niedziela, godz. 17.00

Zapraszamy na jazzową improwizację i pieśni ukraińskiego Polesia w wykonaniu duetu Maniucha i Ksawery pt. „Oj borom, borom”.

https://zacisze.waw.pl/pl/wystawy/aktualne-wystawy/koncert-maniucha-i-ksawery-oj-borom-borom

Warsztaty barwne jak pisanki! 24.03.18, g. 10.00-15.00

Poczuj atmosferę świąt. Stwórz swoje wielkanocne arcydzieło. Uwaga! Ruszyły zapisy!

https://zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-barwne-jak-pisanki

Grzybu

Komentarze