Festiwal Food Trucków 2018

Znamy datę najpyszniejszego wydarzenia tego lata w Warszawie! 18 i 19 sierpnia pod PGE Narodowym odbędzie się wakacyjny Festiwal Food Trucków połączony z 5. edycją Mistrzostw Burgerowych.

100 najróżniejszych food trucków z całej Polski zjedzie na Błonia PGE Narodowego by karmić wszystkich miejskich łakomchuchów. Zmotoryzowane restauracje serwować będą zarówno klasyki streetfoodu w najlepszym wydaniu – burgery, zapiekanki, fryty czy hot-dogi, jak i dania z najodleglejszych zakątków świata – Azji czy Ameryki Południowej. Nie zabraknie dań wegetariańskich i wegańskich oraz słodkości. Do wyboru do koloru!

20-stka z tych wystawców serwować będzie burgery i powalczy o tytuł Mistrza Burgerowego. Już po raz piąty drużyny sędziowskie złożone z dziennikarzy, blogerów i postaci ze świata kulinarnego, wybiorą najlepszą mobilną burgerownię roku.

Zwycięzcy Mistrzostw Burgerowych z poprzednich lat:

Mistrzowie Burgerowi 2017
Mistrz: Kill Grill Burger & Sandwich Bar
I Wicemistrz: Burger Park
II Wicemistrz: Beef’n’Roll

Mistrzowie Burgerowi 2016
Mistrz: Kill Grill Burger & Sandwich Bar
I Wicemistrz: egzekwo: Buła i Spóła i Beef’N’Roll
II Wicemistrz: B.B.Kings

Mistrzowie Burgerowi 2015
Mistrz: Pasibus
I Wicemistrz: Buła i Spóła
II Wicemistrz: Jack’s Truck

Mistrzowie Burgerowi 2014
Mistrz: Kill Grill Burger & Sandwich Bar
I Wicemistrz: Beef’N’Roll
II Wicemistrz: Car City Burger

W tym roku już po raz 5. „Gazeta Wyborcza Stołeczna” przyzna tytuł Warszawskiej Pyzy – nagrody dla najlepszego warszawskiego ulicznego jedzenia. W plebiscycie wezmą udział wytypowane przez Was food trucki, bary, uliczne okienka – miejsca proponujące szybkie, wygodne w konsumpcji i pyszne dania. 19 sierpnia na błoniach PGE Narodowego zwycięzcy (jeden wybrany przez jury, a drugi przez internautów) otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Więcej szczegółów już wkrótce na www.warszawa.wyborcza.pl! Zapraszamy do udziału i głosowania w plebiscycie!

aleja Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze