Festiwal Komedii Stolica 2018

Po blisko 10 latach nieobecności do Warszawy wraca festiwal szeroko pojętej satyry z prawdziwego zdarzenia. Festiwal Komedii Stolica prezentować będzie takie formy satyryczne, jak: stand-up, kabaret, impro, piosenka oraz film. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 października br. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie.

Piątek 19 października, godz. 18.30 to dzień zaplanowany dla Stand-upu, w którym udział wezmą młodzi, jednak już z doświadczeniem scenicznym standuperzy: Natalia Adamowska, Erwin Suszwedyk, Piotr Rony Wojteczek oraz Kuba Dąbrowski. Na deser wystąpią artyści grupy Pięciu Majków, którzy od paru lat pozostają stale w trasie koncertowej występując już, jak się wydaje, w każdym miejscu w Polsce. W Warszawie swoje programy zaprezentują w składzie: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski, Wojtek Pięta, Julek Sipika i Magda Kubicka. Nagroda w tym turnieju to 500 zł.

Drugiego dnia w sobotę 20 października o godz. 17.00 odbędzie się Przegląd Kabaretów Stolica czyli PKS – nawiązujący do wydarzenia, które blisko 10 lat temu znane było całemu środowisku kabaretowemu w Polsce. Do udziału w przeglądzie zaproszone zostały czołowe i wyróżniające się kabarety młodego pokolenia. Wystąpią: kabaret A jak z Krakowa, Fifa-Rafa z Lublina, PKS z Lublina. Najlepszy z nich decyzją publiczności, która będzie pełnić rolę jurorów, zdobędzie nagrodę w wysokości 2000 zł.
Po występach przeglądowych organizatorzy zaplanowali wydarzenie, którego nie można przegapić, bo drugi raz już się nie powtórzy w tej samej formie. Odbędzie się Impro z gwiazdami, w którym udział weźmie warszawska grupa Damy na Pany oraz Wojtek Tremiszewski (znany z kabaretu Limo i roli Warrena Johnsona w serialu improwizowanym Spadkobiercy). Całość poprowadzi Grzegorz Dolniak – prawdziwy człowiek orkiestra: kabareciarz, standuper, improwizator, konferansjer, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Komedii Szpak w Szczecinie.

Trzeciego dnia w niedzielę 21 października o godz. 17.00 odbędzie się Gala Finałowa, a na niej obok laureatów z dnia pierwszego i drugiego, na scenie zobaczymy kabarety: Czołówka Piekła oraz Kabaret Zachodni. Gospodarzem wieczoru będzie Jarek Marek Sobański, osobowość Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i kabaretu Zachodni.

Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa, Polska

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze