Festiwal Komedii STOLICA 2019

W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga edycja Festiwalu Komedii STOLICA. Festiwal nawiązuje bezpośrednio do Przeglądu Kabaretów Stolica, który po raz ostatni odbył się kilka lat temu, a przez 9 lat stanowił wyróżniające się wydarzenie kabaretowe zarówno w Warszawie, jak i w skali Polski. Od tego czasu nie było w stolicy takiego wydarzenia kulturalnego.

Festiwal Komedii Stolica w swoim programie zawiera wszelakie formy artystyczno-humorystyczne, jak: stand-up, kabaret, impro, teatr komedii, piosenka satyryczna oraz film. To powoduje, że widz otrzymuje ogromne spektrum różnorakiej rozrywki. Organizatorzy liczą, że już niebawem Festiwal stanie się wyróżniającym i rozpoznawalnym wydarzeniem artystycznym w Polsce. Warto też dodać że wydarzenie tworzone jest bezpośrednio przy współpracy ze środowiskiem kabaretowym, a za jego kształt odpowiadają animatorzy z 20-letnim doświadczeniem w organizacji imprez kabaretowych oraz sami artyści, standuperzy, kabareciarze, konferansjerzy oraz dziennikarze branżowi, którzy wspólnie tworzą wybuchową mieszankę świeżości, jakości i śmiechu.

W 2018 roku Festiwal trwał 3 dni. Na scenie gościli m.in. Paweł Reszela, Grzegorz Dolniak, Jarek Marek Sobański, standuperzy i kabarety: PKS, Fifa-Rafa, A jak, Czołówka Piekła oraz kabaret Zachodni.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a sala występów każdego dnia zapełniła się po brzegi. Podczas Festiwalu odbyły się 2 konkursy z nagrodami, improwizacje i występy gwiazd kabaretowych.

W 2019 roku organizatorzy zadbali o to, aby Festiwal Komedii Stolica nabrał blasku i poszerzył swoją ofertę. Oprócz już sprawdzonych form, jak konkurs stand-up i konkurs kabaretowy, impro i występy kabaretów organizatorzy chcą, aby Festiwal pełnił także funkcję edukacyjne i był przeznaczony dla całych rodzin. W tym celu przygotowali specjalne improwizacje dla dzieci oraz warsztaty artystyczne dla młodych twórców.

Strona festiwalu: https://dokursynow.pl/wydarzenia/festiwal-komedii-stolica/

Program Festiwalu Komedii STOLICA 2019:

Dzień I – 17 października 2019

Godz. 20.00
KOMPANIA TEATRALNA MAMRO
Bilety: 10 zł

Dzień II – 18 październik 2019 r.

Godz. 18.00
Turniej Stand-up
Wystąpią:
Arkadiusz „PAN” Pawłowski
Damian Kubik
Łukasz Kuśnir
Michał Bednarowicz
Gwiazdy wieczoru: Piotr „Tony” Wojteczek – zwycięzca Turnieju Stand-up 2018
Prowadzenie: Paweł Reszela
Występy przewidziane są dla widzów dorosłych powyżej 18 roku życia.

Godz. 21.00
Paweł Chałupka
Bilety: 5 zł

Dzień III – 19 październik 2019 r.

Godz. 17.00
Przegląd kabaretowy
Wystąpią:
Kabaret A jak
Kabaret Po Omacku
Grupa Ononon
Kabaret PKS
Kabaret Rysiek
Prowadzenie: Jarek Marek Sobański

Godz. 19.30
Wieczór improwizacji w wykonaniu formacji Skład do grania: Karolina Rucińska, Małgorzata Tremiszewska, Kuba Śliwiński, Wojciech Tremiszewski.
Bilety: 10 zł

Godz. 21.00
Projekcja filmu „The Lord of the Stars” w reż. Jarosława Cyby (kabaret DNO) oraz spotkanie autorskie z reżyserem.
Wstęp wolny

Dzień IV – 20 październik 2019 r.

Godz. 12.00
Teatr Afront – improwizacje dla dzieci
Wstęp wolny

Godz. 17.00
Gala finałowa:
Wystąpią kabarety:
FIFa RaFa
DNO
Paranienormalni
Bilety: 15 zł

Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze