HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ VS JACEK SASIN.

HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ VS JACEK SASIN.

Prezydent Warszawy zaproponowała swojemu konkurentowi w walce o fotel prezydenta stolicy Jackowi Sasinowi z PiS, by w piątek spotkali się na debacie wyborczej, poświęconej m.in. przyszłości Warszawy oraz wykorzystaniu funduszy europejskich. Walcząca o reelekcję prezydent Warszawy zapewniła na wtorkowej konferencji prasowej, że chce spotkać się z Sasinem na debacie „rzetelnej i spokojnej”.

Dlatego zapraszam go na debatę o przyszłości Warszawy – w szczególności pod kątem, ale nie tylko – przyszłości związanej z miejscem Polski w Europie, miejscem Warszawy jako stolicy Polski w Europie w związku z przyszłą perspektywą budżetową i sposobem wykorzystania funduszy europejskich – mówi PAP Gronkiewicz-Waltz.

Jacek Sasin z kolei twierdzi, że jedna debata to za mało i chciałby się spotkać z Hanną Gronkiewicz-Waltz na przynajmniej trzech. Będę namawiał panią prezydent, żebyśmy nie ograniczali się tylko do jednej debaty – powiedział Sasin we wczorajszym programie „Tak jest”. Zaznaczył także, że podczas debat chciałby wytłumaczyć jej sens swojej propozycji bezpłatnej komunikacji miejskiej w stolicy dla osób płacących tutaj podatki.

Druga tura wyborów ma odbyć się 30 listopada. Jak podała PKW, po podliczeniu 92,78 proc. protokołów w Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz uzyskała w wyborach na prezydenta stolicy 47,16 proc. głosów, a Jacek Sasin – 27,75 proc. Trzeci wynik uzyskał Piotr Guział – 8,57 proc. Na razie na nie ma oficjalnych danych dotyczących tego, wygrał wybory do rady miasta i rad dzielnic, bo zawiódł system informatyczny PKW.

źródło: wawalove.pl

Grzybu

Komentarze