Hiszpanka zakochała się w Warszawie

Hiszpanka zakochała się w Warszawie

Przyjechała do Warszawy, by zmierzyć się z setkami sportowców na trasie morderczego triathlonu. Młoda Hiszpanka nie tylko pobiła życiowy rekord, ale też zakochała się w Warszawie. Marina jest kolejnym obcokrajowcem, który w filmowym testimonialu zachęca turystów do odwiedzenia polskiej stolicy.

– Do odwiedzenia Warszawy zachęcamy w różny sposób – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy – Docieramy do turystów tradycyjnymi drogami np. poprzez targi czy publikacje, coraz częściej korzystamy w mediów społecznościowych. Według badań 45%* z nich przyjeżdża do nas dzięki informacjom czerpanym z internetowych portali turystycznych.

W najnowszym filmie pochodząca z Murcji Marina opowiada o tym, jak zaczęła się jej przygoda z Warszawą. Hiszpanka po raz pierwszy odwiedziła nasze miasto rok temu przy okazji triathlonu Enea 5150 Warsaw. Pobyt nad Wisłą okazał się dla niej wyjątkowy – poznała swoją miłość, Polaka Grzegorza.

Od tego czasu młodzi pasjonaci sportu stali się nierozłączni. W tym roku Marina ponownie stanęła na starcie odbywających się w czerwcu zawodów. Jak podkreśla, trasa jest zachwycająca. – Ostatnie 10 kilometrów wiedzie przez centrum Warszawy, więc jednocześnie zwiedzasz miasto. Widzisz te stare budynki, to niesamowite – mówi Hiszpanka. Zwraca też uwagę na bardzo ciepłe przyjęcie ze strony kibiców na trasie:

– Mieszkańcy cię dopingują, nawet gdy myślisz, że już nie dasz rady. Ludzie krzyczą twoje imię, które przeczytali z numeru. To daje niesamowitą energię – dodaje sportsmenka.

Marina wspomina, że rok wcześniej nie była odpowiednio przygotowana na wizytę w Warszawie – lot powrotny miała zarezerwowany kilka godzin po ukończeniu triathlonu.
– W tym roku nie popełniłam tego samego błędu – zaznacza młoda Hiszpanka. Razem z przyjaciółką Karoliną zdążyła zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy, m.in. Ogród Krasińskich, Trakt Królewski, bulwary nad Wisłą i Nocny Market. Zapytana o to, co sądzi o Warszawie, bohaterka odpowiada bez namysłu: „jest niesamowita!”

Testimonial z udziałem Mariny to kolejny projekt, w którym Stołeczne Biuro Turystyki oddaje głos obcokrajowcom. Wcześniej o swoich przeżyciach w Warszawie opowiadali austriacka blogerka Viktoria oraz irlandzki instruktor golfa Duncan.

– W historii Mariny nic nie jest wyreżyserowane – podkreśla zastępca dyrektora SBT, Maria Schicht. – Kamera po prostu towarzyszyła jej na trasie triathlonu, podczas zwiedzania i wieczornej zabawy. Jej zachwyt jest autentyczny. Niektórzy nie dowierzali, że można tak świeżo wyglądać po morderczym wyścigu, ale zapewniam, że Marina naprawdę ukończyła zawody, i to w świetnej formie – podkreśla Maria Schicht i zdradza, że już wkrótce o swojej Warszawie opowie w testimonialach kolejny związany z miastem bohater.

Film jest dostępny w trzech wersjach językowych (z napisami polskimi, z napisami angielskimi lub bez napisów, w hiszpańskim oryginale) http://serwer.warsawtour.pl/spotyesmarina.zip oraz https://www.facebook.com/Warsaw/videos/1617462434954219/

Koszt produkcji testimonialu to 30 800 zł netto.
* badania przeprowadzone przez Ipsos w 2016 r., metodą indywidualnych wywiadów kwestionariuszowych na próbie 4235 respondentów.

Grzybu

Komentarze