Hocki Klocki koncertowo: Bownik

Hockowa scena koncertowa prezentuje trzech warszawskich artystów, którzy jeszcze do niedawna działali pod nazwą Control the Weather, a obecnie dobrze znamy ich jako Bownik. Swoją twórczość określają mianem „vegan disco”, czyli rodzaj muzyki, który ciężko zdefiniować – mimo wszystko, totalnie utożsamiamy się z tą nazwą ??

Koncert odbędzie się świeżutko po wydaniu EP „Radykalna Korekta”, której premiera nastąpi już 17 sierpnia, więc na pewno będzie można usłyszeć również nowy materiał i ocenić jak brzmi na żywo! ?

Trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. W 2016 roku zespół wystąpił na Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu. Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił występ jako jedno z siedmiu Olśnień. Pierwszy raz pod nazwą Bownik zaprezentowali się warszawskiej publiczności w lipcu tego samego roku, jako support Milky Chance. Otwierali też koncerty Marii Peszek, Keva Foxa i Smolika, Krzysztofa Zalewskiego czy Sorry Boys. W ubiegłym roku wystąpili na Open’erze oraz Męskim Graniu.

Poprzednik „Radykalnej Korekty” tj; mini album pt. „Delfina” ukazał się 19 stycznia br. Promowały go single „Delfina” oraz „Franz Beckenabauer”.

Wstęp 0 zł, zapraszamy!
Data: 22 sierpnia 2018, godz. 20:00
Hocki Klocki / nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej, Wioślarska 6

bulwar Flotylli Wiślanej, 00-001 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze