III. Festiwal Wypraw Przygodowych OFFTRAVEL

III. Festiwal Wypraw Przygodowych OFFTRAVEL

W niedzielę 4 lutego wpadajcie na trzeci Festiwal Wypraw Przygodowych OFFTRAVEL. Tym razem będziemy gościć w warszawskiej kawiarni podróżniczej Południk Zero. Przed nami popołudnie, podczas którego zobaczymy zdjęcia z wypraw do Patagonii, Australii i w indyjskie Himalaje. Posłuchamy także wyjątkowej historii o skateparku w Palestynie. Spotkanie w Południku Zero będzie świetną okazją do poznania ludzi, dla których podróże to sposób na życie. Mamy nadzieję, że opowieści zaproszonych gości zainspirują Was do realizacji podróżniczych pomysłów!

PROGRAM (na wszystkie prezentacje wstęp wolny, a pomiędzy pokazami będzie 30 min. przerwy):

15:00 Ognista Ziemia – Wojtek Marzec (Offtravel)
Patagonia to jedna z najpiękniejszych krain geograficznych na Ziemi. Położona na terenie Argentyny i Chile stanowi esencję surowych i dziewiczych obszarów Ameryki Południowej. Niegdyś zamieszkiwana przez tubylcze ludy Mapuczów, Tehuelches czy Indian Yámana była ostatnim miejscem, do którego dotarły ekspedycje europejskich odkrywców. O jej istnieniu świat dowiedział się dzięki sławnym żeglarzom, przyrodnikom i podróżnikom. Dziś Patagonia jest ważnym rejonem turystycznej mapy świata. Jednak ci, którzy tu przybywają szukają nie tylko pięknych krajobrazów czy rzadkich okazów flory i fauny. Szukają niecodziennych wyzwań, mocnych doznań i odrobiny szaleństwa. My też wyruszymy w poszukiwaniu prawdziwej przygody!

16.30 Australian Drive – Samochodem z Melbourne do Darwin – Wojtek Marzec (Offtravel)
Australia, choć powierzchniowo niewiele mniejsza od Europy, zamieszkana jest przez niespełna 23 miliony ludzi. To kraina o mocno zróżnicowanym krajobrazie oraz bogatym, niespotykanym nigdzie indziej świecie roślinnym i zwierzęcym. Bajkowe plaże z rafami koralowymi, bezludne pustynie, ośnieżone góry i tropikalne lasy. Do tego kangury, misie koala, jadowite pająki i rekiny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂 W Australii życie koncentruje się na wybrzeżu. Wnętrze kontynentu to tzw. „outback”, inaczej busz, niedostępne pustynie i półpustynie, z temperaturami latem dochodzącymi do 50 stopni. Tu częściej spotka się aborygeńską wieś, niż osadę „białych”. Właśnie tu wyruszymy na samochodową wyprawę!

18.00 Deska… po drugiej stronie muru – Adam Szostek (AdamSzostek-Skate, Travel, Adventure)
W Palestynie, na Zachodnim Brzegu Jordanu stanął skatepark – małą wioska pośrodku niczego nagle zaczęła żyć wokół 4 kółek i kawałka drewna. Nie przeszkadzał Ramadan, brak wody i ścisły post. Liczyły się codzienne lekcje jazdy, wspólna zabawa i bycie po prostu… dzieciakami. A po zachodzie słońca, przy herbacie były historie, młodszych i starszych, historie często smutne, o okupacji, utracie bliskich i porankach rozpoczynających się od przelotu myśliwców. Jak wygląda życie w kraju leżącym tuż obok tak popularnego celu wyjazdów jak Izrael? O czym marzą tamtejsze dzieciaki i jak sport zmienia ich życie? Opowie o tym Adam Szostek.

19.30 Wielki Szlak Himalajski II – Kaszmir & Indie 2017 – Bartosz Malinowski (Wielki Szlak Himalajski)
Kolejna wyprawa Asi Lipowczan i Bartosza Malinowskiego w Himalaje indyjskie. Tym razem długa, skomplikowana, pełna przygód, zwrotów akcji i niezwykle rożnorodna pod kątem krajobrazów, przyrody, kultur i religii. Trasa była ich autorskiem projektem, bowiem Wielki Szlak Himalajski w tej części Himalajów nie jest wytyczony ani na mapach, ani w terenie. W ciagu 72 dni i ponad 700 km pokonali trasę prowadzącą przez zielone doliny Kaszmiru, pustynne pasma Ladakhu oraz Rupshu na pograniczu tybetańsko – indyjskim, dolinę Spiti, przez trudne przełęcze w dolinach Pin i Parvati oraz pasmo Kinnauru i Gharwalu.

Do zobaczenia w Południku Zero 4 lutego!

Grzybu

Komentarze