International Festival of Warsaw – Winter Edition 2019

Magiczny klimat zdominuje wszystkie atrakcje czekające na gości zimowej edycji International Festival of Warsaw. Przez cały weekend (7-8 grudnia) uczestników świątecznie zaskakiwać będzie nauka i kultura.

Zimowa edycja festiwalu to efekt współpracy twórców International Festival of Warsaw z Politechniką Warszawską. Jego główne założenia to promocja wielokulturowości, studenckiej mobilności i aktywności, a także popularyzacja nauki wśród najmłodszych.

Na grudniowe wydarzenie składa się długa lista międzynarodowych atrakcji – gier i zabaw, wykładów i pokazów naukowych utrzymanych w świątecznym klimacie. To także Jarmark Świąteczny, podczas którego odwiedzić będzie można stoiska różnych krajów, poznać ich świąteczne zwyczaje, spróbować przysmaków z całego świata.

Pierwszego dnia na najmłodszych będzie czekać szereg gwiazdkowych atrakcji. Specjalnie dla naszych gości Plac Politechniki odwiedzi Święty Mikołaj. Niedziela zapowiada się równie niezwykle – Koła Naukowe PW wraz z badaczami Politechniki przedstawią naukowe oblicze Świąt z przymrużeniem oka. Za udział w tej części imprezy młodzi odkrywcy będą mogli otrzymać Dyplom Świątecznego Odkrywcy. Tego dnia odbędzie się również finał International Students Talent Show.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Międzynarodowy Koncert Kolęd, który odbędzie się w magicznie przystrojonej Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Na specjalne zaproszenie w koncercie weźmie udział Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a także światowej sławy artysta – Michał Rudaś. Usłyszymy świąteczne pieśni nie tylko z Polski, ale również między innymi z Wietnamu, Indii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, a także Ameryki Południowej.

Festiwalowe atrakcje dostępne będą w języku polskim i angielskim. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

http://internationalfestival.pl/

logo facebook

Program imprezy:

Sobota, 7 grudnia
10:00 – 20:00 Międzynarodowe Jarmarki Świąteczne
11:00 – 17:00 Zabawy Mikołajkowe
12:00 Uroczyste otwarcie Festiwalu
14:00 Spotkanie ze Świętym Mikołajem
15:30 Uroczyste rozświetlenie choinki
15:30 – 17:00 Zabawy i konkursy mikołajkowe

Niedziela, 8 grudnia
10:00 – 20:00 Międzynarodowe Jarmarki Świąteczne
11:00 – 17:00 Naukowe atrakcje dla dzieci „Świąteczny Odkrywca”
12:00 – 15:00 Prezentacja krajów na scenie głównej
15:00 – 15:45 Finał Konkursu International Students Talent Show
17:00 – 19:00 Międzynarodowy Koncert Kolęd

Grzybu

Komentarze