Jak wypożyczyć kostium z Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie?

Jak wypożyczyć kostium z Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie?
fot. M. Górecki/Teatr Wielki

Potęga muzyki i niepowtarzalność scenografii czynią z każdego spektaklu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wydarzenie absolutnie wyjątkowe. Ale to nie wszystko. Nie byłoby pełnego efektu, gdyby nie kostiumy. Bogato zdobione albo proste, niektóre ważące kilkadziesiąt kilogramów, inne ledwie wyczuwa się pod palcami. Hrabiny, niewolnicy egipscy, toreadorzy, postaci zwierzęce – przepastne magazyny kostiumów Teatru Wielkiego opowiedzą niejedną historię.

3 stycznia Teatr Wielki Opery Narodowej w Warszawie udostępnił swój Magazyn Kostiumów scenicznych dla wszystkich którzy chcieliby taki kostium sobie wypożyczyć. Jest to usługa oczywiście płatna, ale i tak w końcowym efekcie wychodzi lepiej niż tanie kostiumy z komercyjnych wypożyczalni.

Wynajęcie kostiumu zaczynamy od wypełnienia wniosku o wynajem (wszystkie potrzebne dokumenty znajdują się TUTAJ). Następnie warto zapoznać się z cennikiem wynajmu który brzmi dość atrakcyjnie – wynajem całego kostiumu na 3 dni to koszt rzędu 75zł. Dodatkowe koszt o którym warto wiedzieć to kaucja zwrotna, która jest zwracana jeśli kostium oddacie w niepogorszonym stanie. Dla spóźnialskich jest również kara w wysokości 20zł za każdy dzień przetrzymanego dłużej kostiumu.

Kostiumy wypożyczamy i zwracamy u samego źródła, czyli w Magazynie Kostiumów od poniedziałku do piątku, w godz. 11:00 -14:00.

Magazyn Kostiumów
ul. Moliera 1 (wejście: portiernia V)
godz. 11:00 – 14:00
tel. +48 22 692 03 38
e-mail: wynajemkostiumow@teatrwielki.pl

Grzybu

Komentarze