Kercelak 2018

Już w piątek 7 września startuje na ul. Chłodnej niezwykła wolska impreza – Kercelak 2018. W tym roku czekają nas aż trzy dni niesamowitych atrakcji dla całych rodzin. Na scenie zobaczymy m.in. Kapelę Ze Wsi Warszawa, Ewelinę Lisowską oraz Krzysztofa Cugowskiego.

Kercelak to wolska tradycja, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W tym roku impreza potrwa aż trzy dni. Od 7 do 9 września ul. Chłodna zamieni się w Kercelak – najsłynniejszy bazar przedwojennej Warszawy. – Kercelak to przede wszystkim niezwykła atmosfera, nawoływania kupców i gazeciarzy, odgłosy kłótni ulicznych przekupek i patrole granatowych policjantów – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. – To lokalne święto, ale zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców Warszawy. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i będzie miał okazję poczuć klimat dawnej Woli – dodaje.

Zadba o to m. in. Trupa Teatralna Warszawiaki, która swoimi barwnymi występami ma zamiar przybliżyć spacerowiczom klimat dawnej stolicy. Połączyła ich pasja do historii i folkloru dwudziestolecia międzywojennego. Ich występy są zawsze dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Atmosferę starej Warszawy postara się również oddać Kapela Praska, która wystąpi pierwszego dnia imprezy.

Niewątpliwymi atrakcjami tegorocznego Kercelaka będą też pokazy kataryniarza, fakira oraz iluzjonisty. Nie zabraknie również miasteczka pomocowo-zdrowotnego, zorganizowanego przy współpracy lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz innych partnerów. Uczestnicy będą mogli tu skorzystać z nieodpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji, zasięgnąć fachowej porady czy zapoznać się z ofertą profilaktyczną Dzielnicy Wola. Fani dobrego jedzenia z pewnością chętnie zajrzą na tradycyjny Jarmark Handlowy a także odwiedzą strefę gastronomiczną.

Na Kercelaku nie zabraknie oczywiście atrakcji dla najmłodszych, na których czekać będą animacje, gry i zabawy podwórkowe, konkursy z nagrodami, dmuchańce, i zawody sportowe. Z kolei Biblioteka Publiczna zaprosi dzieci na zajęcia plastyczne, malowanie buziek oraz do gry na nietypowych instrumentach muzycznych.

Gwiazdami tegorocznego Kercelaka będą: Kapela Ze Wsi Warszawa, Ewelina Lisowska oraz Krzysztof Cugowski. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Wola oraz Wolskie Centrum Kultury. Partnerami przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Centrum Handlowe Wola Park.

PROGRAM SCENA:

7 września – piątek

· 18:00 – Kapela Praska

· 18:45 – CzessBand

· 19:45 – Warszawskie Combo Taneczne

· 20:45 – Kapela Ze Wsi Warszawa

8 września – sobota

· 13:00 – Bloco Central – bębniarze

· 13:40 – Program dla dzieci

· 16:00 – Mateusz Krautwurst „Cytując Wodeckiego”

· 17:30 – Ewelina Lisowska

· 19:00 – Poparzeni Kawą Trzy

· 20:30 – Krzysztof Cugowski

9 września – niedziela

· 12:30 – Parada „Sto lat niepodległości”

· 13:15 – Program dla dzieci

· 15:30 – Aida

PROGRAM BIBLIOTEKI PRZY UL. CHŁODNEJ 11

8 września – sobota

· 13.30 – Królewskie Korony – warsztaty plastyczne dla dzieci. Wszystkie królewny i królewicze przyozdobią swoje głowy samodzielnie wykonanymi koronami.

· 15.30 – „Warkocz królewny Wisełki” – spektakl powstały na podstawie legendy autorstwa Marty Juzy-Jakubowskiej przybliży pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Dzieci będą miały okazję współkreować przedstawiony świat a sceneria i stroje z epoki przodków będą cenną lekcją historii.

· 16.30 – „Herby i tarcze”, „Królewna Wisełka” – warsztaty plastyczne dla dzieci. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zapoznać się z wyglądem herbów jakimi posługiwali się nasi przodkowie. Na warsztatach plastycznych wspólnie stworzymy tarcze rycerskie z herbami oraz postać Królewny Wisełki. Na najmłodszych będą czekały kolorowanki z bohaterami polskich legend.

Pozdrawiam,

Mariusz Gruza

Chłodna, 00-001 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze