Koncert Duo Ruut

Ambasada Estonii w Polsce oraz Instytut Muzyki i Tańca mają przyjemność zaprosić na koncert estońskiego zespołu Duo Ruut, który odbędzie się w Warszawie 17 czerwca 2019 r. o godzinie 20:30 w fińskim domku Ambasady Muzyki Tradycyjnej na Jazdowie (ul. Jazdów 3/20).

Zespół Duo Ruut (po estońsku Duo Kwadrat) wyrósł z wieloletniej przyjaźni i niezliczonych, okraszanych śmiechem chwil spędzanych razem. Boki tytułowego kwadratu trzymają Katariina Kivi i Ann-Lisett Rebane. W rezultacie dziwnego zbiegu okoliczności sytuacja zmusiła je pewnego razu do zagrania wspólnie na jednym ludowym kannelu, podczas gdy żadna z nich nie specjalizowała się tak naprawdę w grze na tym właśnie instrumencie. Nieoczekiwanie jednak ten sposób gry okazał się bardzo interesujący i dawał wiele możliwości. Stało się też jasne, że kannel może być jednocześnie używany jako instrument melodyczny, harmoniczny i rytmiczny, tworząc bardzo różnorodne krajobrazy dźwiękowe.

Na repertuar zespołu składają się unikalne kompozycje własne oparte na dawnych, tradycyjnych estońskich utworach ludowych.

Posłuchaj:

Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Warszawa, Polska

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze