Koncert formacji Same Suki w DK Kadr

22 czerwca w DK Kadr odbędzie się niezwykły koncert. Zagrają Same Suki – kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz.

Nazwa zespołu związana jest ze staropolskim instrumentem smyczkowym – suką biłgorajską.

Zespół wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty etniczne i akustyczne (m.in. suka biłgorajska, fidel płocka, cajon, bendir, gadułka, wiolonczela) w połączeniu z nietradycyjnym wokalem (sięgającym m.in. po środki wyrazu charakterystyczne dla teatru) opowiadając codzienne historie w zupełnie nietradycyjny sposób.
Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z chęci wyrażania siebie taką, jaką się jest, bez cenzury. Z inspiracji muzyką źródeł i cudownym instrumentem, jakim jest suka biłgorajska.
Same Suki biorą się także z pięciu mocnych charakterów kobiet z różnych bajek muzycznych (ethno, klasyka, rozrywka, piosenka aktorska, muzyka ludowa).
W swoich tekstach zespół porusza sprawy ważne i aktualne, czasem „niewygodne”, swobodnie wyrażając siebie i mówiąc otwarcie o kobiecych potrzebach i emocjach.

Bilety do nabycia w systemie Biletyna.pl. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1666628920117675/

Link do Biletyny: http://biletyna.pl/event/Koncert-Same-Suki-Sala-widowiskowa-Broadway-pietro-0-DK-Kadr-Warszawa-e75216.html

Link do strony: http://www.dkkadr.waw.pl/same-suki/

Koncert formacji Same Suki
22 czerwca, godz. 20:00
Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

sala: Broadway
wstęp 20 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Grzybu

Komentarze