Koncert ,,Pieśni Patriotyczne” zespołu ,,Mazowsze”

fot. https://www.mazowsze.waw.pl

17 listopada 2018 r. o godzinie 16.00 w kościele Św. Michała Archanioła, ul. Puławska 95 w Warszawie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry zespołu „Mazowsze.

Koncert ,,Pieśni Patriotyczne” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ,,Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego, zawiera utwory, które na przestrzeni dziejów towarzyszyły Polakom i dodawały ducha w trudnych chwilach. Pieśni, które były i nadal są istotnym elementem tożsamości narodowej, a zarazem chcemy przypomnieć pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach. W repertuarze Zespołu usłyszymy zarówno pieśni: legionowe, ułańskie: ,,O mój rozmarynie”, ,,Legiony”, ,,Bywaj dziewczę zdrowe” jak i pieśni wojskowe, zwane też pieśniami żołnierskimi: ,,Czerwone maki na Monte Cassino”, ,,Serce w plecaku” i wiele innych.

Koncertem ,,Pieśni Patriotyczne” zespół ,,Mazowsze” uświetnia uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Puławska 95, 02-595 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze