Koncert poświęcony 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości – Niepodległa 1918

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. o godz. 14:00 (bezpośrednio po Mszy Św. o 13:00) w Kościele pw. Bogurodzicy Maryi w Warszawie (ul. Powstańców Śląskich 67 D) odbędzie się koncert poświęcony 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości – Niepodległa 1918.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni skomponowane m.in. w czasie Powstania Listopadowego oraz Styczniowego w klasycznych, autorskich wykonaniach na głosy solowe i organy. Podczas koncertu zostaną rozdane specjalnie wykonane na tą okoliczność śpiewniki i razem z artystami będzie można włączyć się do wspólnego śpiewu.

Wystąpią artyści, których można na co dzień usłyszeć na koncertach i Festiwalach w kraju i za granicą.

Wystąpią:
Ryszard Rembiszewski (konferansjer) – prezenter telewizyjny i radiowy dobrze znany publiczności m.in. z programów Studio Lotto oraz z „Świat się kręci – Pogodna prognoza kultury” emitowanego w TVP.
Monika Świostek (sopran) – laureatka nagród na Konkursach Wokalnych, posiadająca w swoim repertuarze szereg najbardziej znanych tytułowych partii operowych;
Łukasz Wroński (tenor) – śpiewak Teatru Wielkiego Opery Narodowej, laureat wielu nagród na ogólnopolskich konkursach wokalnych;
Wiktor Brzuchacz (organy, dyrektor artystyczny) – improwizator, kompozytor i wirtuoz organów posiadający w swoim dorobku artystycznym występy na Festiwalach m.in. w Holandii, Niemczech, Francji oraz Rosji.

Koncert jest organizowany w ramach projektu „Niepodległa 1918 – koncerty upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości” finansowanego przez Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, organizatorem jest Stowarzyszenie JAX przy współpracy z Parafią pw. Bogurodzicy Maryi. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Grzybu

Komentarze