Koncert „Pożegnanie lata”: Kasia Wilk / LemON

Koncert "Pożegnanie lata": Kasia Wilk / LemON

KONCERT „POŻEGNANIE LATA”
19:00 – KASIA WILK Z ZESPOŁEM
20:15 – LEMON

KASIA WILK
Pochodzi z Lubina, ale od wielu lat związana jest z Poznaniem. Według czasopisma „Machina” to jedna z 50. najlepszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości.
Zadebiutowała w 2005 roku w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki piosence „Gdy minie sen” zajęli II miejsce. Rok później z utworem „Zero do stracenia” wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji zajmując 7 miejsce. Wspólnie wydali album pt. „Jedenaście”.
Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne hity „Ważne” i „Sacrum” doczekały się wielu nagród m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier, Eska Music Awards, Superjedynka, a wspólna płyta „Eudaimonia” pokryła się złotem uzyskując sprzedaż powyżej 15 000 egzemplarzy.
Śpiewała w chórkach u Kayah (m.in. koncert „MTV Unplugged”). Do dziś współpracuje koncertowo z Adamem Sztabą.
Solową przygodę Kasia rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą singla „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. W tym samym roku ukazał się jej solowy album „Unisono”, z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009.
Kolejny album pt. „Drugi raz” Artystka wydała w 2011. Pochodzący z niej singiel „Escape” został nagrodzony „Brązową Premierą” na festiwalu w Opolu, a następny -„Po prostu” walczył o nagrodę na Festiwalu Sopot Top Trendy.
W 2016 roku pojawił się singiel „Światłocień” zapowiadający kolejny album, z którym Kasia wystąpiła na Festiwalu w Opolu w konkursie SuperPremier.

LEMON
Zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”.Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. Zespół LemON (od ,,lem” – w języku łemkowskim ,,tylko” i ,,ON” – ,,włącz”) zadebiutował na rynku w 2012 roku, ale to wydany wiosną ubiegłego roku niekomercyjny album ,,TU” otworzył zupełnie nowy etap w historii grupy. To właśnie o tej płycie Marek Niedźwiecki napisał ,,Wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”. ,,TU” To album bezkompromisowy w warstwie muzycznej i odważny, a wręcz ekshibicjonistyczny w warstwie tekstowej.
Szerokim echem w kraju i za granicą odbił się występ LemON z legendarnym alternatywnym gruzińskim zespołem Rustavi, po którym Kasia Nosowska zaprosiła Igora do udziału w ostatniej trasie Hey – a o jego zdolnościach wokalnych mówiła: ,,To coś tak pięknego. Są głosy i głosy. To jest taki głos z kosmosu, palcem bożym namaszczony”.
W skład grupy wchodzą: Igor Herbut (wokal, pianino), Piotrek ,,Rubens” Rubik (gitary), Tomasz ,,Harry” Waldowski (perkusja i instrumenty perkusyjne), Piotr Walicki (instrumenty klawiszowe), Piotr Kołacz (gitara basowa).

16 września 2018 /niedziela/
start: godz. 19:00
wstęp wolny
róg ul. SKALSKIEGO i ul. BORA-KOMOROWSKIEGO

gen. Stanisława Skalskiego, 00-001 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze