Koncert „Tak, tęsknię” z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

W przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 31 lipca o godzinie 20.30 na placu Krasińskich, Stołeczna Estrada zaprasza na koncert pt. „Tak, tęsknię”.

Sentymentalna muzyczna opowieść o tęsknocie do kobiety, Warszawy i przedwojennej beztroski, zostanie przepleciona tekstami powstańczych listów ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Harcerska Poczta Polowa stała się jednym z największych fenomenów organizacyjnych Powstania Warszawskiego. Zdobyła uznanie wśród żołnierzy i ludności cywilnej, spragnionych szybkiego kontaktu z najbliższymi. Do końca Powstania Warszawskiego listonoszom w harcerskich mundurach udało się przenieść niemal 200 tys. przesyłek. Listy były krótkie, a zdania proste i pełne miłości, bez zbędnych słów i patosu.

Wybraną korespondencję odczytają Marcin Bosak i Maria Dębska.

Reżyserem i autorem wizualizacji jest Jarosław Minkowicz, za aranżacje odpowiada Mariusz Obijalski, scenografia Anna Brodnicka, kierownikiem muzycznym jest Muniek Staszczyk.

W koncercie usłyszymy m.in. utwory „Warszawa jest smutna bez Ciebie”, „Piosenka o wieczornym gościu”, „Ta ostatnia niedziela”, „Piosenka o mojej Warszawie”.

Wystąpią:
T.Love/Muniek
Tomasz Organek
Daria Zawiałow
Krzysztof Zalewski
Katarzyna Groniec
Adam Nowak
Jan Benedek
Andrzej Zeńczewski

plac Krasińskich, 00-001 Warszawa, Polska

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze