Koncert zespołu Dżem

Koncert zespołu Dżem

Zespół Dżem, jedna z najstarszych polskich grup rockowych, pożegna lato z Białołęcki Ośrodek Kultury! ???

? Wielki koncert plenerowy tej niekwestionowanej legendy rocka odbędzie się 15 września 2018 roku o godz. 20:00 w Parku Picassa za Białołęcki Ośrodek Kultury przy van Gogha1.

15 września 2018, 20:00

Park na Picassa

★ WSTĘP WOLNY ★

Na scenie od 45 lat, mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”. Zespół Dżem powstał w 1973 roku i już wtedy powoli klarował się ich niepowtarzalny styl muzyczny, balansujący na granicy balladowego rocka i bluesa. Grupa zadebiutowała w 1980 roku podczas Festiwalu w Jarocinie, kiedy to cała Polska zakochała się w głosie Ryśka Riedla. W drugiej połowie lat 80., po stopniowym oddalaniu się Riedla od zespołu, grupa zaczęła koncertować z Tadeuszem Nalepą. Po śmierci charyzmatycznego wokalisty (lipiec 1994), zespół zyskał status legendy. Obecny skład Dżemu to grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba i Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki.

Podczas letniego koncertu plenerowego w Parku Picassa (za Białołęckim Ośrodkiem Kultury przy van Gogha 1) będzie można usłyszeć zarówno kultowe szlagiery Dżemu, takie jak „Czerwony jak cegła”, „Sen o Viktorii”, „Skazany na bluesa”, „Wehikuł czasu”, „Whisky” czy „List do M.”, jak i nowsze przeboje: „Do kołyski”, „Do przodu”, „Szara mgła” i „Partyzant”.

Pabla Picassa 03-126, 03-126 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze