Które dzielnice wybieramy do zamieszkania?

Które dzielnice wybieramy do zamieszkania?

Mokotów, Śródmieście i Ursynów to najchętniej wybierane dzielnice przez poszukujących mieszkań w Warszawie – wynika z najnowszej analizy portalu nieruchomości Domy.pl. Na ostatnich miejscach zestawienia znalazły się dwie dzielnice peryferyjne, Rembertów i Wesoła, oraz stale i nieco niesłusznie ciesząca się złą sławą Praga Północ.

Sąsiadujący ze Śródmieściem Mokotów to dzielnica wybierana przez blisko 14% wszystkich poszukujących ofert sprzedaży mieszkań w Warszawie. Główną zaletą tej części miasta jest jej spokojny charakter oraz znakomite skomunikowanie z centrum, do którego samochodem, metrem czy tramwajem dotrzemy w najwyżej dziesięć minut. Do pozostałych walorów zaliczyć można niską zabudowę, wiele terenów zielonych jak również fakt, że Mokotów stale postrzegany jest jako dzielnica prestiżowa.

Drugie miejsce zajęło Śródmieście. Lokali w tej dzielnicy szuka ok. 11,7% chętnych na własne cztery kąty w Warszawie. Tak dobry wynik świadczy o tym, jak duże znaczenie ma dla wielu poszukujących zamieszkanie miejscu tętniącym życiem, z którego blisko jest zarówno to najpopularniejszych klubów, kin i teatrów, jak również do większości stołecznych biur.

Trzecie miejsce dla Ursynowa nie powinno dziwić. Dzielnica jest spokojna i znakomicie skomunikowana ze Śródmieściem za sprawą linii metra. Oprócz wielu terenów zielonych, w tym bliskości Lasu Kabackiego, Ursynów posiada również bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową. Dzielnica ta przegrywa w ze Śródmieściem zaledwie o 0,1% – jest wybierana przez 11,6% poszukujących własnych M w stolicy.

Poza podium, ale na wysokich pozycjach znalazła się Praga Południe, Ochota oraz Wola. Chociaż poprzemysłowy charakter tej ostatniej dzielnicy wielu może się nie podobać, do niewątpliwych zalet Woli trzeba zaliczyć dobrą komunikację ze Śródmieściem oraz dużą liczbę miejskich parków.

Na siódmym i ósmym miejscu rankingu znalazły się Bielany i Żoliborz. Pierwsza dzielnica poszukiwana jest przez 6%, a druga przez 5,3% amatorów warszawskich mieszkań. W środku stawki, na dziewiątym miejscu, uplasowało się Bemowo – dzielnica, która z racji typu zabudowy oraz dużych przestrzeni pomiędzy osiedlami jest charakterem zbliżona do Ursynowa. Kluczowym czynnikiem różnicującym obie te dzielnice jest jednak linia metra, której na Bemowie brakuje.

Wilanów – powoli tracąc już miano prestiżowej enklawy Warszawy – znalazł się za Białołęką i niewiele przed Wawrem i Ursusem. Na pięciu ostatnich pozycjach uplasowały się: Targówek, Włochy, Praga Północ, Wesoła i Rembertów.

Warto zwrócić uwagę, że aż połowa (51,1%) klientów na zakup własnego mieszkania w Warszawie poszukuje M tylko w czołowych pięciu dzielnicach rankingu – Mokotowie, Śródmieściu, Ursynowie, Pradze Południe i na Ochocie.

 

źródło: wawalove.pl

Grzybu

Komentarze