Męskie Granie online

Kolejne firmy wzięły sobie za cel umilanie nam siedzenia w domu w ramach walki z koronawirusem. Tym razem Grupa Żywiec połączyła swoje siły z Onetem, aby transmitować na żywo w internecie koncerty artystów związanych z Męskim Graniem (na YouTube).

Wniedzielę wieczorem odbył się pierwszy koncert z serii “Męskie Granie w domu”. Wydarzenie z jednej strony ma zachęcić słuchaczy do trzymania się zasad domowej kwarantanny w dobie pandemii, a z drugiej – służy celom charytatywnym. Razem z występami prowadzona jest zbiórka na rzecz walki z COVID-19 na portalu siepomaga.pl.

– Męskie Granie #wdomu rusza w niezwykłą trasę po… domach artystów. Zapraszamy na koncerty Męskiego Grania w Twojej sypialni, kuchni, salonie, przedpokoju… gdzie chcesz. Tylko #zostanwdomu – piszą organizatorzy.

Pierwszym wykonawcą, który wystąpił podczas Męskiego Grania online, był zespół Sorry Boys znany z utworów takich jak “Wracam” czy “Absolutnie, Absolutnie”. Klimat występu był zdecydowanie “domowy”, a aranżacje w dużej mierze akustyczne.

Swoje koncerty zaprezentowali również Król oraz Bass Astral x Igo.

Już 9 kwietnia, w czwartek o 20:15, na żywo prosto z domu – Daria Zawiałow.

Co ciekawe, jak podaje Onet, występy realizowane są całkowicie w domach artystów. Transmisja odbywa się więc w 100 procentach zdalnie, realizatorzy i producenci nie mają fizycznego kontaktu z wykonawcami. Pod drzwi wykonawców dostarczany jest zdezynfekowany sprzęt, a miksem i emisją koncertów zajmuje się wóz transmisyjny z ograniczoną do niezbędnego minimum ekipą.

https://www.youtube.com/user/MeskieGranie/videos

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze