Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych iTSELF

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych iTSELF

Prawie 30 spektakli z 10 krajów w zaledwie 7 dni. Miłośnicy teatru, będą mogli obejrzeć spektakle dyplomowe szkół teatralnych z Belgii, Finlandii, Iranu, Izraela, Peru, Polski, Rumunii, Słowacji, USA i Włoch. W piątek, 30 czerwca rusza Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych iTSELF.

Głównym celem Festiwalu jest promocja kultury teatralnej i młodych scenicznych talentów, wymiana doświadczeń, zbliżenie kultur, a także zaprezentowanie Polski jako kraju wspierającego rozwój różnych form teatralnych. – Festiwal zyskał już stałe miejsce w teatralnym życiu stolicy. Jest wydarzeniem przyciągającym publiczność, zaciekawioną tym, co zaprezentuje młodzież aktorska z różnych stron świata – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy i dodaje – Uczestnikom festiwalu życzę wielu wspaniałych wrażeń, młodzieży aktorskiej rozwoju talentów i licznych sukcesów w przyszłości. Warszawskie sceny i warszawska publiczność zawsze będą przyjmować Was z życzliwością.
Przegląd rozpocznie się już 30 czerwca przedstawieniem „projekt zero: Witzelsucht” w Teatrze Collegium Nobilium i potrwa do 6 lipca, a artyści zagoszczą również na scenach Teatru Ateneum i Teatru Syrena. Na program ITSelF, oprócz biorących udział w konkursie przedstawień dyplomowych zaproszonych szkół teatralnych z całego świata, składają się liczne imprezy towarzyszące, w tym pokazy spektakli pozakonkursowych, konferencja naukowa oraz warsztaty teatralne. Spektakle konkursowe będą prezentowane z napisami w języku  polskim i angielskim.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest rektor Akademii Teatralnej – Wojciech Malajkat, a w jury konkursowym zasiądą: Sarah Hickler, Patrick Spottiswoode, Allan Starski i Danuta Stenka.

Festiwal ITSelF został zrealizowany z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegółowy program i informacje o spektaklach na stronie www.festiwal.at.edu.pl

Grzybu

Komentarze