Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej IRINA CUP

W dniach 5-7 kwietnia w Arenie Ursynów rozegrane zostaną 11. Międzynarodowe Zawody Gimnastyki Artystycznej IRINA CUP. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez tej dyscypliny sportu w Polsce, przyciągająca co roku najlepsze zawodniczki z czołowych klubów krajowych i zagranicznych.

Zawody wpisane do oficjalnego kalendarza Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej stanowią eliminację do Mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Patronat nad imprezą objęły: Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna, Polski Komitet Olimpijski oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Swój udział w zawodach zapowiedziało ponad 150 zawodniczek z 22 krajów z całego świata, m.in. z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kirgistanu, USA, Nowej Zelandii, Izraela, Estonii, Litwy, Belgii. Wystąpią również najlepsze zawodniczki z Polski, łącznie z członkiniami Kadry Narodowej juniorek i seniorek.

– Przyjazd do Warszawy zapowiedziały najlepsze zawodniczki na świecie, które przygotowują się do imprez rangi mistrzowskiej, a termin naszego turnieju bardzo im odpowiada. Możemy spodziewać się występów na najwyższym poziomie, jakie w Polsce rzadko mamy okazję oglądać – wyjaśnia Irina Lordkipanidze, główna organizatorka zawodów.

Patronat nad imprezą objęły: Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna, Polski Komitet Olimpijski oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Program: link

 

Grzybu

Komentarze