Mission Day w Warszawie

Mission Day w Warszawie

Do turystów w tradycyjny sposób zwiedzających Warszawę, tego lata dołączą uczestnicy gry Ingress. 8 lipca stolica po raz pierwszy zamieni się w miejsce starcia dwóch frakcji podczas międzynarodowego wydarzenia – Mission Day.

Zasadą gry Ingress jest poruszanie się po mieście lub kraju i przejmowanie tzw. portali. Portalami są z najczęściej pomniki, zabytki, elementy związane z kulturą i infrastrukturą miejską. Pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, brama główna Uniwersytetu Warszawskiego, Fontana Wielka w Ogrodzie Saskim, pomnik Warszawskiej Syreny to tylko niektóre portale, o które toczyć się będzie w Warszawie walka Oświeconych – czyli zielonych i Ruchu Oporu, zwanych niebieskimi.

Udział w grze to więc także niebanalny sposób na zwiedzanie i poznawanie miasta. Stołeczne Biuro Turystyki wsparło inicjatywę zorganizowania Mission Day w Warszawie. Wybrało miejsca na portale, zorganizowało specjalne misje nawiązujące m.in. do tegorocznych obchodów 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie oraz Warszawy Chopina. Dla pięciu pierwszych osób, które ukończą misje ufundowano nagrody – warszawskie gadżety.

Opracowane wspólnie z organizatorami misje pozwolą graczom lepiej poznać Warszawę i jej historię. Ubrani w koszulki w kolorach swojej frakcji z telefonami komórkowymi w dłoni wędrują po mieście szukając portali.

Mission day to cześć gry, która odbywa się w dużych miastach na świecie i skupia międzynarodowe grono graczy. Ingress, to gra z gatunku MMO oparta wirtualnej rzeczywistości i fabule science fiction. Dzięki aplikacji na smartfon może w niej brać udział dowolna liczba uczestników. Na całym świecie aktywnych jest ponad trzy miliony graczy. Gra powstała w Google, a obecnie jest rozwijana przez spółkę Niantic, która wydzieliła się z Google po sukcesie komercyjnym gier Ingress i Pokemon Go.

źródło: um.warszawa.pl
Grzybu

Komentarze