Niezapłacony czynsz można odpracować

Niezapłacony czynsz można odpracować

Warszawiacy którzy zalegają z opłatami czynszowymi mogą odpracować swoje długi i w ten sposób się ich pozbyć. Do tej pory kilkuset mieszkańców w ten sposób rozliczyła się z miastem.

Aż 400 milionów złotych sięgają zadłużenia komunalne w Warszawie, więc jest to całkiem spory problem. W związku z tym prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła ułatwić dłużnikom spłatę zaległej kwoty wprowadzając szereg możliwości. Oprócz powstałego w zeszłym roku programu umarzania długów, warszawiacy mają także możliwość ich odpracowania.

– Od 2014 roku już ponad 430 osób skorzystało z tej formy odpracowania długów. To są różne rzeczy od takich prostych prac remontowych jak malowanie, sprzątanie podwórek, pielęgnacja zieleni, nawet do porządkowania archiwum w danej dzielnicy – mówi Katarzyna Pieńkowska z Urzędu Prasowego Warszawy.

Jak skorzystać z tej opcji? Wystarczy złożyć wniosek o zamianę długu do Zakładu Gospodarowania Nieruchomości lub burmistrza dzielnicy, którą zamieszkuje dana osoba. Następnie trzeba uzgodnić formę pracy, podpisać porozumienie i odpracować dług. Co ciekawsze, nie trzeba tego nawet zrobić osobiście. Dług może odpracować za zadłużonego najemcę mieszkania, osoba z rodziny, a nawet znajomy.

Godzina pracy jest dla miasta warta ok. 10-12 złotych. Do tej pory, w ten sposób miasto odzyskało łącznie ponad pół miliona złotych.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze