Nowe reguły pracy urzędów w Warszawie

Od 9 czerwca 2020 roku obowiązuje nowa organizacja pracy Urzędu m.st. Warszawy oraz Urzędów Dzielnic w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Obowiązujące zasady pracy Urzędu

  1. Obsługa mieszkańców prowadzona będzie we wszystkich sprawach realizowanych przez Urząd – wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie lub przez system rezerwacji internetowych (rezerwacje.um.warszawa.pl).
  2. Bez uprzedniego umówienia realizowane będą sprawy związane z wyborami Prezydenta RP, w tym dopisywanie się do Rejestru lub Spisu Wyborców oraz wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania.
  3. Bez uprzedniego umówienia możliwe będzie składanie pism i wniosków (za potwierdzeniem wpływu). Pisma można składać we wszystkich punktach obsługi mieszkańca (Wydziały Obsługi Mieszkańców, punkty obsługi mieszkańca biur Urzędu), z wyjątkiem niektórych lokalizacji USC.
  4. Kasy Urzędu będą działały normalnie – przyjmowane będą wpłaty gotówką oraz kartami płatniczymi.
  5. Nieczynne będą siedziby USC w dzielnicach: Białołęka, Bielany, Ochota, Wesoła, Wilanów i Wola. Mieszkańcy tych dzielnic mogą załatwiać sprawy w pozostałych siedzibach Urzędu Stanu Cywilnego (nie obowiązuje rejonizacja): ul. Falęcka 10 (Mokotów), ul. Grochowska 274 (Praga-Południe), ul. Kłopotowskiego 1/3 (Praga-Północ), ul.  Andersa 5 (Śródmieście), ul. Kondratowicza 20 (Targówek), pl. Czerwca 1976 r. nr 1 (Ursus), al. Komisji Edukacji Narodowej 61 (Ursynów), ul. Włókiennicza 54 (Wawer).
  6. Odwołane zostają wszystkie dyżury organizowane zwyczajowo na terenie Urzędu (m.in. dyżury Radnych, Rady Seniorów, Komisji Dialogu Społecznego, bezpłatne porady prawne, itp.).
  7. Bezpośrednia obsługa mieszkańców w poniedziałki będzie realizowana w godzinach 8.00-16.00.
  8. W dniach 15-23 czerwca obsługa mieszkańca w sprawach związanych z wyborami Prezydenta RP będzie realizowana w godzinach 8.00-18.00 oraz w sobotę 20 czerwca w godzinach 9.00-14.00.

Co się zmieniło?

Została dopuszczona płatność gotówką w kasie Urzędów. Bez wcześniejszego umówienia się będą realizowane sprawy, związane z wyborami Prezydenta RP, w tym dopisywanie się do Rejestru lub Spisu Wyborców oraz wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. Od 15 do 23 czerwca obsługa mieszkańców w związku z wyborami Prezydenta RP będzie realizowana w godzinach 8.00-18.00 oraz dodatkowo w sobotę, 20 czerwca, w godz. 9.00-14.00.

Jak kontaktować się z Urzędem

  • Kontakt z Urzędem jest możliwy drogą mailową i telefoniczną. Numery telefonów i adresy e-mail podane są na stronach www.warszawa19115.plwww.bip.um.warszawa.pl oraz na stronach internetowych dzielnic. Wszystkie informacje i dane kontaktowe dostępne są także pod numerem telefonu 19115.
  • Ogólny adres e-mail Urzędu: kancelaria@um.warszawa.pl. Korespondencję można też kierować na adresy e-mail poszczególnych biur i wydziałów Urzędu.
  • Składanie pism wymagających podpisu możliwe jest drogą pocztową lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP (pismo musi być podpisane profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym). Adres Urzędu m.st. Warszawy na platformie ePUAP: /UMSTWarszawa/skrytka
  • Link do formularza ogólnego: http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/skargi-wnioski-zapytania-do-urzedu/UMSTWarszawa
  • Adres korespondencyjny Urzędu:
    Urząd m.st. Warszawy
    (wskazać biuro Urzędu)
    ul. Kredytowa 3
    00-056 Warszawa
    Korespondencję można też kierować na adresy Urzędów Dzielnic.

Nowa organizacja pracy Urzędu (Ogłoszenie nr 5 w sprawie ograniczenia obsługi klientów Urzędu m.st. Warszawy (w tym urzędów dzielnic) w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2) została wprowadzona na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ogłoszenie zastępuje wcześniejsze ogłoszenie nr 4 z 13 maja 2020 roku, które traci moc. Powyższa organizacja pracy Urzędu obowiązuje do odwołania.

Grzybu

Komentarze