OFF na Zakręcie – pokazy filmów niezależnych

15 marca 2019 godzina 19.00

 

Być kobietą… Jak można dokończyć to zdanie? Nad tym będziemy zastanawiali się rozmawiając o filmach przedstawiających kobiece bohaterki z różnych stron świata.

—————————-

Zemsta, reż. SunitSinha (Indie) 21’
Lachhmi brakuje bliskości z mężem, który traktuje ją jak służącą. Wbrew społecznym konwenansom postanawia walczyć o swoje prawa.
—————————-
Koniec początku, reż. Maria Veronica Santiago (Filipiny) 16’

W wyniku nieudanej aborcji młoda dziewczyna staje o krok od śmierci. Jej ojciec ze wszystkich sił próbuje znaleźć dla niej pomoc.
—————————-
Zapracowana, reż. Felix von Seefranz (Niemcy) 15’
Pani Schmitt jest najprawdopodobniej najbardziej zapracowaną kobietą w Berlinie. Żyje w biegu, pomiędzy niekończącymi się spotkaniami i nieustannymi telefonami. Okazuje się jednak, że jej sposób życia odbierany jest inaczej niż myślała…
—————————-
Ogary, reż. OmerTobi (Israel) 30’
Iris po szesnastu latach pracy w muzeum dostaje awans. Jej radość burzy jednak wypadek, w wyniku, którego dyrekcja zamyka obiekt i rozpoczyna wycieńczające śledztwo.

CZAS POKAZU: 85 min

wstęp wolny

29 marca 2019 godzina 19.00

 

Życie potrafi zaskakiwać bardziej niż najbardziej przewrotne fabuły filmów. Tym razem jednak skupimy się na wyobraźni twórców, którzy za pomocą niespodziewanych zwrotów akcji i szalonych pomysłów chcą zwrócić naszą uwagę na problemy, z którymi stykamy się na co dzień.

—————————-

Człowiek-motyl, reż. Edina Csüllög (Estonia) 16’

Magik Ernesto, największa gwiazda cyrku, niespodziewanie znika. Dyrektor jest załamany i zaczyna zwalniać swoich pracowników. Do czasu, kiedy młody asystent Ernesta – Anselm ujawnia niespotykaną umiejętność…

—————————-

Bezgłos, reż.David Uloth (Kanada) 22’

Edgar pracuje w rzeźni. Kocha operę i striptizerkę Ginette. Kiedy staje się świadkiem jej zdrady, traci swój własny głos i zaczyna… kwiczeć jak świnia.

—————————-

Marketvita, reż. Carlos Buero (Hiszpania) 17’

W trakcie zimowej nocy pewien mężczyzna odkrywa, że jego nietypowy sposób na radzenie sobie w trudnych sytuacjach nie jest tak oryginalny, jak mu się wydawało.

—————————-

Liczby, reż. Robert Hloz (Czechy/Korea Płd.) 10’

Nick widzi więcej niż inni ludzie, choć wcale tego nie chce. Pewnego dnia na ulicach Seulu zauważa dziewczynę, w której rozpoznaje osobę o podobnych umiejętnościach.

—————————-

List do Boga, reż. Maria Ibrahimova (USA) 17’

Staruszek, który dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, pisze list do Boga z prośbą o ocalenie. Bóg postanawia mu odpowiedzieć…

 

CZAS POKAZU: 85 min

wstęp wolny

Prowadzący:
Maciej Misztal– pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

 

Grzybu

Komentarze