Ostatnie dni konkursu dla twórców związanych z Warszawą

fot. UM/R.Motyl
fot. UM/R.Motyl

Zapraszamy do udziału w konkursie na przedmioty sztuki użytkowej promujące Warszawę. Wyłonione w konkursie produkty wzbogacą ofertę miasta podczas konferencji, spotkań z inwestorami czy na międzynarodowych targach w Monachium i Cannes. Oferty można składać do 14 sierpnia 2019 r.

–  Promocja Warszawy poprzez przedmioty sztuki użytkowej nadaje nowy wymiar narracji o mieście – jakości życia, potencjale inwestycyjnym, ofercie kulturalnej i edukacyjnej, ale pokazuje także potencjał kreatywny i przedsiębiorczy warszawskich twórców. Produkty przez nich przygotowane, zawierając w sobie cząstkę miasta, są nośnikiem pozytywnych wrażeń i czynią opowieść o Warszawie ciekawszą – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Przedmioty mają wywoływać niebanalne i pozytywne skojarzenia z Warszawą, jako miastem przyjaznym rozwojowi branż kreatywnych, twórczych mieszkańców  i nowoczesnych projektów. Zgłoszony przedmiot może być zarówno upominkiem dla osób odwiedzających miejskie stoisko, jak i elementem jego wyposażenia. Można również zaproponować strój, w których wystąpią konsultantki obsługujące stoisko targowe.

O wybranych projektach sztuki użytkowej i ich twórcach miasto informować będzie w swoich kanałach w social media oraz podczas konferencji, spotkań czy na międzynarodowych targach inwestycyjnych.

To już piąta odsłona konkursu. W poprzednich latach wyłonione zostały między innymi: perfumy MO61, miód od Pszczelarium, czekoladki Manufaktury Czekolady, bransoletki marki LiLou, cukierki z warszawskiej Manufaktury Cukierków, koszulki TCity, drewniane młynki i deski do krojenia w kształcie Pałacu Kultury i Nauki oraz notesy zaprojektowane i wyprodukowane przez markę Hellowawa, siatki na zakupy robione ręcznie w ramach projektu Warszawasza czy klocki Alfabet Warszawski firmy TuTamTu.

W konkursie mogą wziąć udział twórcy, którzy mają zarejestrowaną działalność na terenie m.st. Warszawy. Zgłoszenie ze zdjęciem i krótkim opisem produktu należy złożyć do środy, 14 sierpnia, do godz. 12.00. Projekty można wysłać drogą elektroniczną na adres: kkotlarska@um.warszawa.pl lub pocztą na dysku przenośnym na adres: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, 00-375 Warszawa, czy też osobiście w godzinach pracy Urzędu.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://firma.um.warszawa.pl/przetargi/, a rozstrzygnięcie nastąpi w poniedziałek, 19 sierpnia.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze