„Przesłuchanie” – Dyskusyjny Klub Filmowy

Zapraszamy do KINA ADA (ul. Chrościckiego 14, Warszawa) wszystkich miłośników sztuki filmowej, którzy pragną w kameralnej, przyjacielskiej atmosferze spędzić wolny czas. Jeśli kochasz dobre kino, masz wiedzę filmową, którą chcesz się podzielić czy po prostu lubisz mówić i dyskutować o filmie i jego kontekstach dołącz do DKF-u!

Pragniemy prezentować zarówno najnowsze jak i klasyczne filmy polskie i europejskie o wysokich walorach artystycznych oraz poruszające ważną tematykę.
Chcemy popularyzować, rozwijać i pogłębiać zainteresowania dotyczące sztuki filmowej oraz aktywizować mieszkańców Włoch budując lokalną tożsamość wokół Kina Ada.  Na prelekcje i dyskusję zapraszać będziemy także przedstawicieli włochowskich  instytucji i organizacji.

W najbliższy piątek 15 marca 2019 o godzinie 19.00 tematem spotkania będzie film Przesłuchanie”.
WSTĘP WOLNY ‼

PRZESŁUCHANIE
Dramat, Polityczny
Polska 1982, 111 min.
reżyseria: Ryszard Bugajski
obsada: Krystyna Janda, Adam Ferency, Janusz Gajos, Agnieszka Holland

Film-legenda, określony przez władze jako „najbardziej antykomunistyczny film w historii PRL”, stał się bezpośrednią przyczyną rozwiązania zespołu „X” Andrzeja Wajdy. Tonia (Krystyna Janda) zostaje upita w restauracji przez dwóch mężczyzn, a następnie przewieziona do więzienia. SB żąda od niej zeznań obciążających kolegę z zespołu. Zaczyna się długotrwałe, beznadziejne przesłuchanie…

Grzybu

Komentarze