Ranking inwestycji w Warszawie, gdzie kupujemy mieszkania i za ile?

Które dzielnice wybieramy do zamieszkania?

Jak wskazuje ubiegłoroczny raport o stanie miasta typowy mieszkaniec Warszawy mieszka na Mokotowie. Jednak czy ta dzielnica w dalszym ciągu cieszy się tak dużą popularnością? Sprawdzamy trendy mieszkaniowe w stolicy!

Artykuł powstał przy współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Wygodnie i prestiżowo
Mokotów to jedna z najstarszych dzielnic w Warszawie, ale też i jedna z najdroższych. Pod koniec marca br. średnia cena metra kwadratowego mieszkania wynosiła w niej ponad 12 tys. złotych. Mimo to wysokie ceny zdają się nie odstraszać osób poszukujących mieszkania, w końcu to właśnie na Mokotowie swoje siedziby ma wiele zagranicznych korporacji. Ponadto na tle innych dzielnic wyróżnia go bardzo dobra komunikacja, pozwalająca na szybkie dostanie się do centrum, bogata baza edukacyjna i liczne tereny zielone, jak np. słynne Pole Mokotowskie.

To właśnie ta dzielnica została doceniona w organizowanym przez portal RynekPierwotny.pl Rankingu Inwestycji. Dwa z trzech projektów deweloperskich znajdujących się na podium jest zlokalizowanych właśnie na Mokotowie. Mowa o Apartamentach nad Potokiem oraz Holm House. Zwycięskie inwestycje łączy kameralna zabudowa, wysoka jakość użytych do budowy materiałów, nowoczesna architektura oraz wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań technologicznych.

Lokalizacja wyróżnionych inwestycji sprawia, że swoje miejsce do życia mogą w nich znaleźć zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby pracujące w okolicy, którym zależy na dostępie do wszystkich udogodnień, które oferuje nie tylko Mokotów, ale również centrum miasta.

Bielany zyskują na znaczeniu
Kolejną dzielnicą Warszawy, która została doceniona przez internautów są Bielany, to na nich powstaje Strefa Bielany, położona między dwoma stacjami drugiej linii metra — Młociny oraz Wawrzyszew. Tym, co niewątpliwie wyróżnia inwestycję na tle innych, jest wyjątkowa klasyczna architektura inspirowana charakterystycznymi obiektami na Bielanach oraz liczne nawiązania do Zakonu Kamedułów, od których wzięła się nazwa dzielnicy.

Bielany mogą okazać się idealnym wyborem dla osób, którym zależy na mieszkaniu z dala od zgiełku miasta. Nie bez powodu dzielnica nazywana jest “zielonymi płucami Warszawy”. Liczne parki i lasy, malowniczy Kanał Żerański, sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego oraz bliskość Zalewu Zegrzyńskiego należą do niewątpliwych atutów tej lokalizacji.

Choć ceny mieszkań na Bielanach są stosunkowo wysokie w porównaniu do innych, ościennych dzielnic Warszawy (ponad 12 600 zł/mkw.) to bezproblemowy dojazd do centrum dzięki czterem stacjom metra oraz fakt, że nie każda z dzielnic może poszczycić się rezerwatem przyrody znajdującym się w jej granicach, zdecydowanie wpływają na jej popularność.

Prawy brzeg nie pozostaje w tyle
Oprócz Mokotowa i Bielan użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl wybierali również inwestycje zlokalizowane na prawym brzegu Wisły, a dokładniej na Targówku oraz Pradze-Południe. Obydwie dzielnice w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy rozkwit. Wpływ na to niewątpliwie mają ceny nieruchomości, które są atrakcyjniejsze niż w centralnych dzielnicach Warszawy. Na Targówku za metr kwadratowy zapłacimy średnio 8700 złotych, z kolei na Pradze-Południe ok. 10 tys. złotych.

Na popularność Targówka poza cenami mieszkań wpływa rozwój II linii metra, która znacząco ułatwia mieszkańcom komunikację. W tej dzielnicy została wyróżniona inwestycja Stacja Targówek, zlokalizowana w pobliżu stacji metra Targówek Mieszkaniowy, z kolei na Pradze-Południe uwagę internautów przykuł projekt Chrzanowskiego. W tych dzielnicach bez wątpienia odnajdą się osoby prowadzące wielkomiejski styl życia oraz amatorzy ciszy i spokoju.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Grzybu

Komentarze