Restauracyjny pop-up w sercu Woli

Restauracyjny pop-up w sercu Woli

21 marca Wola zyska nowy punkt na swojej gastronomiczno-kulturalnej mapie. Tuż obok Ronda Daszyńskiego otwiera się Przestrzeń Otwarta – połączenie kawiarni z nietypowym lunch barem. Swoje autorskie menu serwować w niej będą stale zmieniające się warszawskie restauracje.

Przestrzeń Otwarta to miejsce otwarte na smaki, ludzi, Warszawę i cztery strony świata. To różnorodna, „otwarta kuchnia”, w której (poza stałym śniadaniowym menu) ofertę lunchową będzie przygotowywała, zmieniająca się co kilka tygodni, inna warszawska restauracja lub szef kuchni. Mimo swojej niewielkiej powierzchni, lokal zapewni wiele gastronomicznych (i nie tylko!) propozycji.

Przestrzeń Otwarta działać będzie od wczesnych godzin porannych, a w jej stałej ofercie znajdą się śniadania (bajgle oraz bowle śniadaniowe), kawa oraz wyselekcjonowane wina i kraftowe piwa. Dostępne zarówno na miejscu, jak i na wynos.

Jako pierwszy w „otwartej kuchni” zagości Raj w Niebie. Specjalnością tej pierwszej w Polsce hawajskiej restauracji jest tegoroczny trend jedzeniowy, czyli poke bowle – miski pełne świeżych warzyw, owoców, ziół i aromatycznego ryżu z dodatkiem ryb lub mięs. Cieszą się one ogromną popularnością w lokalu przy Nowym Świecie 21, teraz dotrą także na Wolę.

Przestrzeń Otwarta zajmuje przeszklony kubik, którego centralny punkt stanowi mural wybitnego polskiego plakacisty – Andrzeja Krajewskiego. Co ciekawe, miejsce zostało zaprojektowane w formie miejskiego kompasu. Każdą z okalających je szyb oznaczono nazwami poszczególnych stron świata, dzięki czemu wewnątrz doskonale można obserwować wędrówkę słońca. Gdy tylko zrobi się cieplej, korzystać będzie można także ze znajdującego się na piętrze pawilonu tarasu i rozstawionych na trawie leżaków.

Dodatkową atrakcją jest oddalony o zaledwie kilka metrów ArtBox – nowy pawilon galeryjny i eksperymentalna przestrzeń działań artystycznych. Do końca roku odbywać się w nim będą bezpłatne wystawy oraz imprezy kulturalne, związane z lokalnym otoczeniem i społecznością. Zarówno Przestrzeń Otwarta, jak i ArtBox, działają w ramach Skweru Kvadrat przy powstającym kompleksie biurowym Generation Park. Wspólnie uzupełniają nie tylko nowoczesne miejsce pracy, ale i przestrzeń, która łączy ludzi, niezależnie od wieku.

Na poranną kawę, śniadanie, lunch i wino po pracy. Dla tych zabieganych i tych, szukających chwili relaksu. Dla mieszkańców, pracowników okolicznych biur, dla dużych i małych – Przestrzeń Otwarta jest na i dla wszystkich już od 21 marca!

Grzybu

Komentarze