Spektakl „Videoblog” w Centrum Zarządzania Światem

Spektakl Videoblog w Centrum Zarządzania Światem

Zapraszamy na spektakl kabaretowy „Videoblog” w wykonaniu członka Poławiaczy Pereł Improv Teatr – Łukasza Szampanka Szymanka ponownie do Centrum Zarządzania Światem.

Data: 18 kwietnia 2018 r.
Godz. 20:00
MIejsce: Warszawa, Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26
Wstęp: wolny (do kapelusza)

Opis spektaklu:
Moda na videoblogi rozrasta się jak grzyby po deszczu. Każdy kto ma coś do powiedzenia, a przeważnie nie ma, włącza swój komputer i rozpoczyna nagrywanie. Potem mówi o wszystkim czyli najczęściej o niczym. Zatem czy najnowszy program Łukasza „Szampanka” Szymanka jest o niczym? Nie, absolutnie! To jest program o bólu istnienia, o przewadze młodości nad dojrzałością, o wszechwiedzy…przynajmniej tak myśli główny bohater Paweł, z wykształcenia politolog, który mieszka z rodzicami, bezrobotny, czasami dorabia u wujka. Wie, że może zmienić świat, ale mu się na razie nie chce.

„Videoblog” napisał i wyreżyserował Marcin Wąsowski z kabaretu Świerszczychrząszcz. To drugi program, po „Spotkaniu z Aktorem”, który stworzył dla Łukasza Szymanka.

„Videoblog” to spektakl o jutuberze, osobie, która kręci filmiki o swoim życiu i umieszcza je w sieci. Tego typu „gwiazdki” spotykamy codziennie w tzw. „Szołbiznesie”. Kim są, do czego dążą i czy mają coś do powiedzenia tacy ludzie jak bohater spektaklu? O tym najlepiej przekonać się osobiście.

Łukasz Szymanek – pseudonim: Szampanek. Aktor. Kabareciarz. W 2017 roku zdał egzamin eksternistyczny dla Aktorów Dramatu. Absolwent krakowskiej szkoły aktorskiej Lart Studio (2006). Debiutował w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie (2006). W latach 2006-2009 występował w Kabarecie Czesuaf (wygrane na najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce (PAKA) oraz liczne realizacje telewizyjne – TVP, TVN, Comedy Central).
W latach 2008 – 2013 Teatr Kameralny w Lublinie. Od 2013 współpracuje z Teatrem Ziemi Chełmskiej. Udział w serialach i filmach (m.in. Barwy szczęścia, , Generał, Wyłączność, Belle Epoque, Klan). Od 2010 roku występuje solo (programy kabaretowe – „Spotkanie z Aktorem”, „Zawodowo”, „Videoblog”). W latach 2014-15 prowadził audycję „Rozrywka po lubelsku” w Radiu Freee, a od roku 2015 występuje w grupie improwizacyjnej Poławiacze Pereł Improv Teatr.

Grzybu

Komentarze