Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

28 maja gościem Biblioteka na Wolskiej będzie Jacek Fedorowicz – aktor, satyryk, rysownik, autor programów radiowych i telewizyjnych oraz książek. Spotkanie będzie połączone z występem kabaretowym i promocją wydanej pod koniec 2018 roku książki „Chamo sapiens”.

Od początku swojej zawodowej drogi Jacek Fedorowicz zajmuje się rozśmieszaniem. Najpierw były to występy w kabaretach (m.in. sceniczny debiut w słynnym Bim-Bomie), później felietony, rysunki satyryczne, programy radiowe (np. popularny magazyn „60 minut na godzinę”), telewizyjne („Poznajmy się”, „Małżeństwo doskonałe”, „Dziennik Telewizyjny”) i występy w filmach – oczywiście głównie komediowych – takich jak „Małżeństwo z rozsądku”, „Milion za Laurę” czy „Nie ma róży bez ognia”.

Na podstawie twórczości złożonej ze słowa i śmiechu powstała książka „Chamo sapiens”, w której znajdują się monologi, dialogi, skecze i scenki wykonywane przez autora podczas występów estradowych. Teksty opatrzone są dodatkowo rysunkami autorstwa Jacka Fedorowicza.

Podczas spotkania porozmawiamy o różnych obliczach twórczości satyrycznej, o kulisach powstania książki „Chamo sapiens” oraz o łączeniu działalności estradowej z pracą w mediach i rysowaniu jako sposobie na rozśmieszanie 🙂

Zapraszamy!
Wstęp wolny.
28 maja 2019 o godz. 17.30
Biblioteka na Wolskiej, ul. Wolska 75

Grzybu

Komentarze