Spotkanie z Robertem Więckiewiczem w DK Praga

Spotkanie z Robertem Więckiewiczem w DK Praga
fot. Rafał Masłow Rafał Masłow Photography

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z wybitnym aktorem – Robertem Więckiewiczem, laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą. Naszego gościa będzie „przepytywać” dziennikarz Radosław Mróz.

Robert Więckiewicz – aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1967 w Nowej Rudzie, której jest honorowym obywatelem. Absolwent PWST we Wrocławiu.
Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Laboratorium Dramatu, Teatrze Telewizji.

Na ekranie Więckiewicz zadebiutował w 1993 roku w „Ferdydurke” Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Jana Kidawy-Błońskiego, Grega Zglińskiego, Marka Koterskiego, Borysa Lankosza, Tomasza Bagińskiego, Adama Guzińskiego. Jego najgłośniejsze role to Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland „W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.
Jest zdobywcą wielu nagród, m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i aż czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Został też wielokrotnie uhonorowany przez publiczność i krytykę za granicą – min. w Courmayeur, w Setubal, Chicago, Tokio oraz przez Słowacką Akademię Filmową.

Jesienią 2018 roku miały miejsce premiery aż trzech filmów z Robertem Więckiewiczem w rolach głównych: „Kler” Wojtka Smarzowskiego, „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka” i „7 uczuć” Marka Koterskiego.

26 luty 2019, godzina 18.00
Dom Kultury TuPraga
Wstęp wolny

Grzybu

Komentarze