Startup Hub Warsaw’17

Startup Hub Warsaw’17

Stolica w ramach programu akceleracyjnego Startup Hub Warsaw’17 wesprze w rozwoju początkujących przedsiębiorców. Najlepsze lokalne projekty hard-tech i branż kreatywnych powalczą o 100 tys. zł. Rekrutacja trwa do 28 lipca.

Startup Hub Warsaw ’17 to już kolejny miejski program akceleracyjny i jednocześnie drugi dedykowany branży kreatywnej i liderom technologii cyfrowych. W tym roku do zdobycia są nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. zł za pierwsze miejsce, 30 tys. zł za drugie i 20 tys. zł za zajęcie trzeciego miejsca. Pod czujnym okiem mentorów rywalizować będą projekty z branż cyfrowych i kreatywnych. W jednym programie spotkają się inżynierowie od cyber-bezpieczeństwa, botów, rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji i twórcy designu, gier komputerowych, materiałowcy oraz przedsiębiorcy z obszaru wzornictwa i fashion-tech.

Warszawa tworzy dobry klimat dla biznesu ze względu na bardzo dobry dostęp do rynku i wysoko wykwalifikowane kadry.

– Nowoczesna i przyjazna środowisku komunikacja miejska, bogata oferta akademicka i kulturalna, centra innowacji jak Cezamat, Campus Warsaw czy działające od roku Centrum Kreatywności Targowa to warunki, które pozwalają spokojnie rozwijać biznesy o globalnych aspiracjach – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Pomagamy przedsiębiorcom już na wczesnym etapie ich rozwoju, tak aby ze swoim potencjałem biznesowym mogli zaistnieć na arenie międzynarodowej.

Dzięki miejskiemu programowi akceleracyjnemu młodzi przedsiębiorcy mogą rozwinąć swoje projekty, nawiązać partnerstwa, a także rozszerzyć swoją działalność na międzynarodowe rynki.

Nabór do projektu trwa do 28 lipca. Organizatorzy rezerwują sobie jednak prawo wstrzymania rekrutacji, jeśli liczba zgłoszeń przekroczy 350. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie.

Kolejnym etapem programu będzie faza szkoleń, a następnie mentoringu. Po czterech miesiącach akceleracji najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować swój potencjał podczas tzw. Demo Day, gdzie dodatkowo staną przed szansą nawiązania współpracy z czołowymi stołecznymi funduszami VC (venture capital).
Miejski program akceleracyjny jest realizowany we współpracy z fundacją Startup Hub Poland.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze