Studentka z Warszawy wymyśliła aplikacje wartą 3 miliony dolarów

Studentka z Warszawy wymyśliła aplikacje wartą 3 miliony dolarów

Karolina Demiańczuk, studentka Szkoły Głównej Handlowej, ma 21 lat i stworzyła start-up wyceniany przez inwestorów na 3 mln dolarów. – To aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom na szybkie umawianie spotkań. Kierujemy ją głównie do młodych studentów – mówi autorka.

Aplikacja powstaje od października 2015 roku. Jak wyjaśnia Karolina Demiańczuk, program ma pomóc młodym ludziom w umówieniu się na spotkanie.

– Mamy okienko między zajęciami i zamiast dzwonić czy pisać, że jesteśmy chętni na zakupy czy kawę, to piszemy np. „kawa o 12” i wysyłamy wiadomość jednocześnie do 50 znajomych. Wszyscy dostają powiadomienie w tym samym czasie. Nie muszę do każdego z osobna dzwonić i pisać. Można też odwołać i wszyscy dostają powiadomienie, że odwołam zaproszenie – mówi autorka aplikacji. – To nie jest event na Facebooku. Mam ochotę biegać, to daję znać i kto chce, to dołącza – dodaje.

Spotkania na spontanie

Jeśli planuję coś na za tydzień, to mogę zadzwonić i ustalić dogodny termin (…). W dzisiejszym życiu nie jest łatwo spotkać się z rówieśnikami. Każdy jest zabiegany i zapracowany. Jeśli chcę spotkać się ze znajomymi z liceum, to trudno jest znaleźć takie nawet dwie godziny w tygodniu, żeby wszystkim pasowało   – mówi.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze