SYNY × ZŁOTA JESIEŃ – PLAC ZABAW

SYNY × ZŁOTA JESIEŃ - PLAC ZABAW

Zapowiadany przez organizatorów na ostatnią niedzielę czerwca koncert amerykańskiego trio Zs niestety nie odbędzie się – muzycy z powodów rodzinnych zmuszeni byli odwołać całą swoją europejską trasę.

Jednak organizatorzy nie chcą, by niedziela wieńcząca tydzień oficjalnego otwarcia Placu Zabaw nad Wisłą obyła się bez świetnego koncertu – w zamian za Zs wystąpią równie ostre Syny.

SYNY (PL)

Epickie teksty, klimatyczna muzyka i mistrzowska produkcja na wydanym w lutym tego roku albumie „ORIENT” (Latarnia Records) tworzą niemal filmową, wciągającą narrację. Płyta o której napisano już prawie wszystko, a jednocześnie nic – ponieważ tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Idealną ku temu okazją są koncerty, na których muzycy wytwarzają mistyczną, gęstą atmosferę Orientu. Operują brzmieniem które momentami przygniata swoją potęgą. Hiphop zabarwiony dubem i analogową elektroniką, niezwykle charyzmatyczny typ za mikrofonem – duet SYNY, który tworzą 1988 i Robert Piernikowski.

 

Złota Jesień (PL)

Zaczęło się od grania w piwnicy w Ustce w domu sąsiadującym z sierocińcem, a gdy Miłosz Cirocki (wokal, gitara), Mikołaj Kołaczek (perkusja) i Kuba Malinowski (gitara) przeprowadzili się do Warszawy założyli pełnoprawny zespół. W ciągu istnienia grupy przewinęły się przez niego jeszcze dwie basistki, ale stałym członkiem został Emil
Macherzyński, współprowadzący wytwórnię Jasień i posiadający elektroniczny projekt Palcolor. Po kilkunastu występach Złota Jesień wydała singiel „Młynów”, rok później w Jasieniu ukazała się kaseta „Girl Nothing”, której reedycja na CD ukaże się jesienią w Instant Classic. Znani głównie z intensywnych koncertów, które prawie zawsze kończą się kontuzjami i zepsutymi gitarami. Mało techniki, dużo bezsensownej agresji. Mili ludzie poza gitarzystą solowym. Jako inspiracje członkowie zespołu podają Thinking Fellers Union Local 282, Unwound, Sonic Youth, Sun City Girls, Lil B i Zelienople.

28 czerwca, godz 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze