SZAFA – SZlachecki Awangardowy Festiwal Artystyczny

SZtubacki Awangardowy Festiwal Artystyczny to trzy dni doświadczeń scenicznych. Kolejno: teatralnych, tanecznych i muzycznych. Do tego wydarzenia przygotowania trwają cały rok szkolny. Nad sukcesem festiwalu czuwa ponad 100 uczniów pod opieką dwójki nauczycieli. Festiwal jest organizowany od A do Z przed uczniów. Od znalezienia sponsorów, patronów, przez dbanie o media społecznościowe, promocję i zaproszenie jurorów na poszczególne dni.

Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim nauka organizacji i wielozadaniowości. Festiwal jest także pierwszym krokiem do wielkich sukcesów młodych artystów. Tu mają możliwość pokazać swoje talenty przed szerokim gronem. A ponieważ festiwal jest także konkursem, to nagrody motywują do podejmowania wyzwania.

W tym roku motywem przewodnim jest hollywood lat 40 ubiegłego wieku. Młodzież miała w planach wprowadzenie kolejnego dnia festiwalowego. Tym razem filmowego. Niestety na tle kolegów z innych liceów np. Czackiego czy Cervantesa, organizatorzy nabierają dopiero doświadczenia, dlatego zrezygnowano z tego pomysłu, ale nie zostanie on zapomniany, a jego realizacja w kolejnych latach jest bardziej niż prawdopodobna.

Więcej info TUTAJ

Grzybu

Komentarze