T.Love – plenerowy koncert w Wawrze

T.Love to założony w Częstochowie w 1982 roku polski zespół muzyczny. Przez lata jego twórczość skupia się głównie na muzyce w rockowej, rocku alternatywnym i punk rocku. W swojej twórczości korzystali również ze stylistyki reggae, pop rocka, glam rocka.

Pierwszy oficjalny album zespołu został wydany przez Polskie Nagrania w 1989 i nosił tytuł „Wychowanie”, jednak dopiero następny – „Pocisk Miłości” z 1991 odniósł prawdziwy sukces komercyjny, dzięki temu, że był promowany bardzo popularnym przebojem radiowym „Warszawa” z zielonym Żoliborzem, o którym lider zespołu Muniek Staszczyk napisał nieco bardziej dosadnie w drugiej zwrotce.
Przez lata działalności zespół zdobył sympatię, uznanie i grono wiernych fanów. Niemal każda z ich płyt uzyskała status złotej płyty, zaś album „Love, Love, Love – The Very Best T.Love” pokrył się platyną. W 2017 roku zespół zawiesił działalność, jednak w 2022 został ponownie reaktywowany z okazji 40-lecia jego istnienia.
Kiedy słucha się starych i nowych nagrań T.Love, trudno uwierzyć, że zespół jest obecny na scenie 40 lat. Nie uleciała wciąż emanująca z utworów młodzieńcza werwa. Teksty ciągle pisane są z punktu widzenia młodego człowieka, który dopiero poznaje i nie do końca zgadza się z tym, co widzi w otaczającym go świecie, jednak ciągle próbuje to wszystko tłumaczyć sobie i słuchaczom w możliwie najprostszy sposób. To wszystko sprawia, że z zespołem utożsamiają się ciągle nowe pokolenia słuchaczy i na koncertach z tym samym przejęciem chóralnie odśpiewują je nastolatkowie i ich ojcowie, a nawet dziadkowie.
Skład:
Muniek Staszczyk – głos
Jan Benedek – gitara
Jacek Perkowski – gitara
Paweł Nazimek – bas
Sidney Polak – perkusja
27.08.2023, godz. 19:00, WCK Międzylesie, parking za Urzędem Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1, scena plenerowa.
Wstęp wolny. Obowiązują wejściówki.
Pobierz wejściówki:
– on-line – przez system Biletyna – https://wck-wawer.pl/kup-bilet
– w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)
Odwiedź fanpejdż WCK na Facebooku i polub nas:
https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury
Zobacz program innych wydarzeń w Wawerskim Centrum Kultury:
https://www.wck-wawer.pl

Żegańska 1, 04-713 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze