Teatr KTO ● Peregrinus ● Spektakl plenerowy w Lunaparku

Wyjątkowe wydarzenie dla fanów teatru, ale nie tylko! ? Do Lunaparku, zawita Teatr KTO, który tworzy spektakle zachwycające publikę w Europie i obu Amerykach, a ich sztukę na całym świecie podziwiało już ok. 2.000.000 widzów! ?

Sceną dla nich bywa konwencjonalny plac targowy, ulica handlowa czy deptak spacerowy – tym razem będzie to przestrzeń naszego kompleksu!
Na DARMOWY spektakl plenerowy „Peregrinus” zapraszamy 13 lipca!

PEREGRINUS to przedstawienie inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota.

Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku.
Współczesny Everyman, którego życie „zawieszone” jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”.
Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna.
Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją.
Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej.
Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech.

Przedstawienie przebiega bez tekstu, z ilustracją muzyczną (kompozycje wielu autorów muzyki filmowej i popularnej, klasyki, rapu i pop).

Spektakl prezentowany był do tej pory w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii (nagroda Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016), USA, we Włoszech oraz w wielu miastach Polski.

Zapraszamy!

Lunapark
?
Wał Miedzeszyński 407

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze