Urodziny Hali Gwardii 115+1

Pierwsze urodziny Hali Gwardii w nowej odsłonie. Serdecznie zapraszamy na pierwsze urodziny Hali Gwardii. A może 116? Pewnie się zastanawiacie dlaczego 116? To proste. Hala Mirowska i Hala Gwardii zostały wybudowane w latach 1899-1902.

Zespół CBR Events, operator obiektu rok temu przywrócił Halę Gwardii na nowo warszawiakom. A zatem tak naprawdę powinna obchodzić 116. urodziny: 115 + 1 🙂

Przyjdźcie i świętujcie z nami kolejny rok działalności Hali. Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mały i duży. Zapraszamy! Zabawę zaczynamy w sobotę, 29.09 rano. Będziemy ją spędzać wokół ringu i na ringu olimpijskim. Kulinarnie i na sportowo z bokserami. Przybywajcie, jedzcie, bawcie i cieszcie się razem z nami!

W programie:

SOBOTA

Godz. 11.00-19.00
Wirtualne Studio Green Box, które przeniesie wszystkich chętnych uczestników w bokserskie lata świetności Hali Gwardii. To tu w roku 1953 odbyły się słynne na cały świat X Mistrzostwa Europy w boksie, które były największym powojennym sukcesem sportowym Polski. W trakcie zabawy będzie można wesprzeć budowę pomnika niezapomnianego przez Polaków Feliksa „Papy” Stamma zainaugurowaną przez Fundację i Muzeum imienia legendarnego trenera. Wystarczy zrobić zdjęcie, a 100% dochodu z akcji zostanie przekazane na Pomnik.

Godz. 11.00-16.00
Podczas urodzinowej soboty odbędą się 3 pokazy filmu dokumentalnego z 1955 roku pt. „Z mistrzostwa Europy w boksie”. Autorem filmu i reżyserem jest legendarny polski spiker i dziennikarz sportowy Bohdan Tomaszewski. Materiał prezentowany będzie z zasobów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.Film będzie prezentowany we współpracy z Fundacją X Muza.

Godz. 12.00-14.00
Wine fight – realizacja na żywo odcinka programu Ale Wino emitowanego na kanale Tuba Smaku (You Tube). W trakcie realizacji materiału prowadzący kanał Iza Kamińska i Tomasz Czudowski będą udowadniać, że Hala Gwardii to miejsce z wyjątkową ofertą win. Każdy z nich zaprezentuje gościom Hali swoje ulubione wina, które staną ze sobą w szranki na naszym ringu. Ich wybory zostaną zweryfikowane przez wyjątkowe jury oraz gości Hali.

Godz. 14.30-19.00.
Największą atrakcją soboty dla odwiedzających będą z pewnością pokazy bokserskie na ringu, przygotowane przez szkołę boksu Landowski Boxing oraz zaprzyjaźnione z nią kluby. Wydarzenie poprowadzi Łukasz Landowski, wieloletni trener bokserski i propagator boksu olimpijskiego w Polsce.

NIEDZIELA
Urodzinowa niedziela (30.09) z kolei będzie przebiegała pod znakiem tortu, „Niewinnych Czarodziejów” i współczesnego tańca w międzynarodowym wydaniu.

Godz. 13.30
Zapraszamy na historyczną projekcję filmu „Niewinni Czarodzieje” A. Wajdy, w którym bohaterami są nie tylko znane postaci Warszawy końca lat 50., ale także modne wówczas miejsca stolicy, w tym Hala Gwardii.:) Film będzie prezentowany we współpracy z Fundacją X Muza.

Godz. 12.00-17.00
Jednocześnie o tej samej godzinie rozpocznie się tworzenie wyjątkowego Tortu urodzinowego składającego się ze 116 muffinek, które każdy będzie mógł udekorować. Muffinki do dekorowania przygotuje BIO CAKE, jeden z wystawców na targu Hali Gwardii, kameralna pracownia cukiernicza mieszcząca się w Komorowie pod Warszawą. W swoich wypiekach używają jedynie organicznych składników najwyższej jakości. Urodzinowe muffinki będą dostępne w 3 wersjach – klasycznej, bez glutenu oraz wegańskiej.

W dekorowaniu muffinek będzie pomagać Monika Soliszko, uczestniczka 3. edycji programu Bake off – Ale Ciacho, która wszystkim uczestnikom zabawy pokaże niejeden sposób na muffinowe ozdoby. Dekoracje będą odwoływać się do historii miejsca. Wśród nich będą też wegańskie wersje.

W dniu urodzin Hali nie może zabraknąć Marty Pietrzak, prowadzącej niedzielne warsztaty kulinarne dla dzieci. W trakcie urodzinowej edycji zajęć każdy mały uczestnik przygotuje własną babeczkę, którą będzie mógł zabrać do domu lub od razu zjeść na miejscu:).

Ale to nie koniec słodkich atrakcji…
W trakcie dekorowania muffinek będzie można podejrzeć tworzenie pamiątkowej tabliczki na urodzinowy Tort Hali Gwardii. Tabliczka z napisem „115 + 1” powstawać będzie z czekolady od cukierni DESEO. Przygotuje ją na oczach gości Alfred Laskowski, młody twórca wywodzący się z warszawskiej ASP. Bywalcy Hali poznali go w grudniu zeszłego roku przy tworzeniu świątecznej rzeźby z czekolady.

O godz. 17.00 zakończymy tworzenie Tortu i zaprosimy wszystkich na słodką ucztę oraz oficjalne zdmuchnięcie urodzinowych świeczek.Urodzinową atmosferę wydarzenia będzie podgrzewał Paweł Loroch, dziennikarz i gospodarz programu „Gastrofaza” w Antyradiu.

Godz. 18.00-20.00
Wyjątkowe zwieńczenie urodzin, czyli Taneczna Walka będąca jednocześnie inauguracją tegorocznej 17. edycji Festiwalu Ciało/Umysł. Impreza będzie nawiązywać luźno do tradycji breakdance’owych i rockingowych starć między tancerzami (b-boyami, rockerami) walczącymi na popisowe figury i gesty.
Na ringu Hali Gwardii zmierzy się ze sobą siedmioro tancerzy z całego świata, uprawiających całkowicie różne odmiany współczesnego tańca. Śmiałkami, którzy staną do walki będą: Irad Mazliah, Hygin Delimat Choreographer, Hamdi Dridi, Bassam abou diab, Marta Zinserling, Michał 'BABA’ Baciński czyli Baba Tumbili – Nauczyciel Ruchu, Yara Boustany oraz osoba wyłoniona w eliminacjach 29 września. Walkę poprowadzi Jakub Qba Łukowski.

O oprawę muzyczną urodzinowego weekendu zadba sklep płytowy Winyl Market i zaprzyjaźnieni z nim didżeje – Gofer (płyty gramofonowe), Kraff-Downtempo City Funk i Qb – Black Market. W sobotę i niedzielę usłyszymy sety w różnorodnej stylistyce. Nie zabraknie więc chilloutu, soulu, muzyki funk, disco, boogie, jazzu, deep house oraz znanych i lubianych klasyków lat 80. granych wyłącznie na winylach.

Sobota, godz. 10.00-01.00
Niedziela, godz. 10.00-17.00

00-001 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze