Walentynki w zoo i w schronisku

Walentynki w zoo i w schronisku

Walentynki, 14 lutego. Tego dnia królować będzie kolor czerwony. Pary, które w dniu zakochanych, przyjdą do warszawskiego zoo z jakimkolwiek widocznym elementem odzieży tej barwy zapłacą tylko za jeden bilet. W walentynkowy weekend Schronisko „Na Paluchu” świętować będzie natomiast Dzień Kota.

W walentynki, 14 lutego, w zoo przy ul. Ratuszowej 1/3 czekają atrakcje. W godz. 11.00-14.00 w ptaszarni odbędą się warsztaty „Nakarm zakochane ptaszki”. Będą one polegać na własnoręcznej produkcji przysmaków dla sikorek, sójek, wróbli i całej reszty skrzydlatych przyjaciół. Na zakończenie zabawy przygotowane przez uczestników warsztatów smakołyki zostaną rozwieszone na otaczających ptaszarnię drzewach i krzewach.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość sfotografowania się w towarzystwie oswojonego węża, papugi czy egzotycznej jaszczurki. Najładniejsze i najbardziej oryginalne zdjęcia zostaną opublikowane na profilu zoo na portalu Facebook.

W walentynkowy weekend, 13-14 lutego, Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie (ul. Paluch 2) przygotowuje wirtualne obchody Światowego Dnia Kota. W tych dniach na profilu schroniska na portalu Facebook prowadzone będą dwa konkursy. Pierwszy z nich pt.: „Pan kotek był chory” będzie dotyczył adopcji „paluchowych” kotów z różnymi schorzeniami. Nowi właściciele mruczków, będą mogli podzielić się swoimi historiami związanymi z przygarnięciem chorych zwierząt. Drugi – „Kocie psoty” umożliwi wszystkim fotografom, posiadającym kotki i kocury, prezentację swoich najbardziej oryginalnych zdjęć z tymi czworonogami.

Światowy Dzień Kota w schronisku będzie także doskonałą okazją do adopcji jednego z podopiecznych. Wolontariusze schroniska chętnie odpowiedzą także na wszystkie pytania związane z hodowlą kotów. Obecnie na adopcję z „Palucha” oczekuje 17 mruczków.

źródło: um.warszawa.pl
Grzybu

Komentarze