Warszawa dostaje internetową wypożyczalnię…wszystkiego!

LENBO - internetowa wypożyczalnia

LenBo to serwis dla ludzi którzy lubią się dzielić, bo przecież dzielenie się to sama radość. Do tego jeszcze robimy coś pożytecznego bo dbamy o środowisko, a także jesteśmy ekonomiczni oszczędzając czas i pieniądze. To również świetna okazja żeby poznać ciekawych ludzi.

Pomyślmy przez chwilę ile rzeczy które mamy w domu musieliśmy kupić, po czym użyliśmy ich tylko raz lub kilka razy a tak ogólnie zbierają kurz. Najprostszy przykład – wiertarka. Czasami nie możemy się bez niej obejść, ale to tylko czasami. Oprócz tych kilku wierceń na dekadę, taki sprzęt zalega tylko na dnie szafy. To co lepiej zrobić gdy jej potrzebujemy – kupić czy pożyczyć od sąsiada?

Zasada działa w dwie strony, jeśli to my mamy wiertarkę to też możemy ją udostępnić sąsiadom. W ten sposób stworzycie lokalną społeczność osób chętnych do wzajemnej pomocy.

Rozejrzyjcie się po domu i sprawdźcie w ile rzeczy moglibyście tchnąć nowego ducha, sprawić że rzeczywiście będą potrzebne i wydajne. To nie muszą być narzędzia – pożyczać sobie możecie też książki, płyty, a nawet ubrania.

Z LenBo nie musicie martwić się o bezpieczeństwo, gdyż każdego użytkownika weryfikują administratorzy.  Najwygodniejsza forma założenia konta to połączenie go z Facebookiem – zwiększy to także wiarygodność pomiędzy użytkownikami portalu. Wypożyczenie przedmiotów odbywa się osobiście po wymianie adresów i danych kontaktowych. Jako zabezpieczenie możecie ustanowić sobie kaucję zwrotną, oraz podpisać prostą umowę. Pamiętajcie że kluczem do sukcesu jest zaufanie i kooperacja.

Oczywiście w przypadku droższych lub rzadkich sprzętów możecie ustalić sobie opłatę za wypożyczenie – może to być gotówka, może być coś słodkiego albo piwo. Portal LenBo jest darmowy ale można go wspomóc choćby symboliczną dotacją, jeśli Wam się spodoba. My na pewno już go lubimy!

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze