Warszawa nocą z lotu ptaka jest piękna!

Warszawa nocą z lotu ptaka jest piękna!
fot. maciejmargas.pl
Maciej Margas wzniósł się nad Warszawą, by wykonać zdjęcia z lotu ptaka, jakich wcześniej nikt nie zrobił. Zdjęcia nocne po prostu oszałamiają. – Nie spodziewałem się, że Warszawa będzie aż tak intensywnie oświetlona – wyznaje autor zdjęć. Zobaczcie całkiem nowe oblicze Warszawy.

Żeby móc polecieć nad lewą stroną Wisły, chociażby małym dronem (a nawet puścić lampion), wymagana jest zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a w niektórych miejscach Biura Ochrony Rządu. Maciejowi Margasowi udało się nie tylko zdobyć odpowiednie pozwolenia, ale i nawiązać współpracę z firmą Canon, Coca-Cola oraz zebrać kilkanaście tysięcy złotych za pośrednictwem portalu pomagam.pl. Okazuje się bowiem, że zobaczenie Warszawy XXI wieku z lotu ptaka to marzenie nie tylko młodego fotografa.

Patrząc na zdjęcia wykonane przez Macieja, my również nie mamy wątpliwości – warto było zainwestować wysiłek w to, aby polecieć śmigłowcem nad Warszawę i zobaczyć, jak dziś wygląda centrum tej jednej z najdynamiczniej rozwijających się stolic europejskich.

Maciej nie chce poprzestać wyłącznie na pokazywaniu zdjęć w internecie. Pragnie zorganizować dwie wystawy, jedną zamkniętą, drugą w plenerze oraz, jeśli uda mu się nawiązać współpracę z ciekawym wydawnictwem, wydać zdjęcia w formie albumu. – Jeśli znajdę sponsora, na pewno chciałbym powtórzyć loty również w innych miastach Polski – Trójmieście czy Wrocławiu. Jestem ciekaw, jak tam prezentować się będzie miejska iluminacja – mówi.

Więcej zdjęć Macieja znajdziecie na jego stronie internetowej. Zobaczcie film, na którym Maciej opowiada o swoich wrażeniach z lotu śmigłowcem nad Warszawą w ciągu dnia.

Grzybu

Komentarze