Warszawscy nauczyciele dostają podwyżki

Konsultacje dla rodziców, którzy wahają się, czy posłać swojego sześciolatka do szkoły

W czwartek, 7 marca, radni Warszawy podjęli uchwałę o zwiększeniu uposażenia nauczycieli stażystów i kontraktowych. Są to podwyżki samorządowe, finansowane z budżetu Warszawy.

Wprowadzono podwyżki pensji dla najmłodszych stażem nauczycieli, po to, aby z jednej strony przyciągnąć do pracy w warszawskich szkołach absolwentów uczelni, a z drugiej – zatrzymać już obecnie pracujących. Warszawskie podwyżki obejmą 9,6 tysiąca nauczycieli stażystów i kontraktowych. Przy najbliższej wypłacie nauczyciele otrzymają większe pieniądze i to z wyrównaniem od stycznia.

Zabezpieczono 39 mln złotych w tegorocznym budżecie na zapowiedziane w programie „Warszawa dla wszystkich” podwyżki dla nauczycieli – 250 zł dla stażystów z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym oraz 270 zł dla nauczycieli kontraktowych z tymi samymi kwalifikacjami. Już teraz wyższą pensję otrzymają także nauczyciele mianowani, którzy mają najniższą płacę zasadniczą. Wyższe wynagrodzenie otrzyma 9,6 tys. nauczycieli. To pierwszy etap podwyżek. W grudniu 2018 r. podniesiono też zarobki pracowników obsługi szkół.

Przypomnijmy, w ramach programu „Warszawa dla uczniów”, oprócz podwyżek dla nauczycieli, realizowane są między innymi takie projekty jak 100 złotych rocznie dla stołecznych uczniów na wyjścia do instytucji kultury, nauki czy sportu, rozwijane indywidualne doradztwo dla nastolatków, przygotowanie szkoły na podwójny rocznik. Intensyfikowana budowa szkół.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze