Warszawscy Plażowi wracają nad Wisłę. Rusza letni sezon w Dzielnicy Wisła

Warszawscy Plażowi wracają nad Wisłę. Rusza letni sezon w Dzielnicy Wisła

Wraz z początkiem czerwca na warszawskie plaże (Żoliborz, Rusałka, Poniatówka, Saska oraz na Bulwar Pattona) powracają Warszawscy Plażowi. To flagowy projekt informacyjno-rekreacyjny m.st. Warszawy, którego gospodarze od 13 lat dbają o komfort, bezpieczeństwo i edukację wypoczywających nad rzeką.

Bezpłatny sprzęt i pomoc na plażach W dedykowanych punktach mieszkańcy i turyści mogą bezpłatnie wypożyczyć kultowe leżaki (w czerwcu i wrześniu w weekendy oraz po rozpoczęciu wakacji, a w lipcu i sierpniu codziennie w godz. 11:00–19:00). Średnio w sezonie z tej opcji korzysta aż 37 tysięcy osób. Do dyspozycji są także zabawki plażowe, koce, piłki do siatkówki, rakiety oraz plażowe biblioteczki z darmowymi książkami.

Plażowi są przeszkoleni z pierwszej pomocy i wyposażeni w apteczki. Służą informacją o nadwiślańskich atrakcjach i żegludze pasażerskiej, a także promują kodeks Dzielnicy Wisła. Dbają również o czystość i właścicieli czworonogów, udostępniając miski dla psów, worki na odpady oraz przenośne popielniczki. Na plażach staną też tablice informacyjne z numerami alarmowymi i zasadami bezpieczeństwa.

Harmonogram wydarzeń i festiwali w sezonie 2026:

  • 13 czerwca: Piknik Naukowy na PGE Narodowym (atrakcje sportowe).

  • 11 lipca (godz. 15:30): Festiwal Plaż „Rusałka” (duet Acoustic Shapes oraz sax + DJ live act).

  • 15 sierpnia (godz. 15:30): Festiwal Plaż „Saska” (koncert na ukulele oraz sax + DJ live act).

  • 19 września (godz. 15:30): Festiwal Plaż „Poniatówka” (występ Bartka Grzanka oraz Tomek Torres na handpanie).

#ZielonyWolontariat i Sprzątanie Świata Finałowy festiwal na Poniatówce zostanie połączony z akcją Sprzątanie Świata, podsumowującą całoroczny zielony wolontariat prowadzony z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy. Inicjatywa dynamicznie się rozwija – w ubiegłym sezonie zorganizowano 120 akcji sprzątania (o 63 więcej niż w 2024 roku). Ponad 4000 zaangażowanych wolontariuszy przepracowało łącznie 400 godzin, zbierając znad Wisły przeszło 40 ton śmieci.

DODANE PRZEZ:
Dodaj wydarzenie!
Kawałek na dziś