Warszawska kranówka jest jak najbardziej zdatna do picia

Warszawska kranówka jest jak najbardziej zdatna do picia

Co to są dreny? Po co w procesie uzdatniania stosowany jest ozon i węgiel aktywny? Czy to prawda, że picie kranówki poprawia koncentrację w ciągu dnia? – odpowiedzi na takie pytania można znaleźć na stronie uruchomionej przez wodociągi warszawskie.

W grudniu wodociągi warszawskie wystartowały z nową odsłoną kampanii informacyjnej, która ma przekonywać mieszkańców aglomeracji warszawskiej do picia wody z kranu. Uruchomiły stronę www.warszawskakranowka.pl, która jest kompendium wiedzy na temat wody dostarczanej przez firmę. Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które zadają sobie zarówno młodzi jak i dorośli warszawiacy, np.: skąd się bierze woda w moim kranie? Czy kranówkę mogę pić bez przegotowania? Czy woda w Warszawie bogata jest w minerały?

Z pomocą grafik pokazano krok po kroku jak wygląda proces uzdatniania wody od ujęcia spod Wisły lub z jeziora Zegrzyńskiego do chwili, gdy trafi do domów warszawiaków. Pokazano czym różni się instalacja wewnętrzna od sieci wodociągowej MPWiK, przypomniano o obowiązkach właścicieli i zarządców budynków oraz poradzono o czym powinniśmy pamiętać, żeby z naszego kranu płynęła woda o najwyższej jakości.

Na stronie można znaleźć też porady dotyczące zdrowego odżywiania oraz domowe sposoby na proste i ekologiczne sposoby czyszczenia armatury w kuchni i łazience.

Uruchomienie strony internetowej jest elementem działań informacyjnych, dzięki którym MPWiK chce prezentować warszawiakom dobrą jakość warszawskiej kranówki i przekonywać ich do zdrowego oraz ekologicznego stylu życia. W planach są zakładki ze zdjęciami oraz kolejne działy z poradami oraz przydatnymi informacjami dotyczącymi wody dostarczanej przez wodociągi warszawskie.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.warszawskakranowka.pl

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze