„Warszawskie opowieści” dla dzieci do końca zimy

Od połowy stycznia do końca marca w wybrane soboty zapraszamy małych warszawiaków na kolejną edycję spotkań z legendami pt.: „Warszawskie opowieści”. Podobnie jak w zeszłym roku spektakle i warsztaty plastyczne odbywać się będą w Pałacu Kultury i Nauki.

W czasie każdego spotkania dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym połączonym z warsztatami plastyczno-ruchowymi. Spektakl „W poszukiwaniu Bazyliszka” w wykonaniu Teatru Puszka inspirowany jest wierszowaną baśnią autorstwa Jana Knothe pt.: „Bajka o Bazyliszku”. Bajka w zabawny sposób opowiada jedną z najpopularniejszych legend warszawskich.
Wymagane zapisy
Spotkania w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro, wejście od ul. Marszałkowskiej), będą organizowane w dwóch grupach wiekowych (prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę):
12 stycznia, 9 lutego oraz 16 marca, w godzinach 11.00-13.00 
dzieci w wieku 2,5-5 lat na spektakl i warsztaty.

26 stycznia, 23 lutego oraz 23 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 5-8 lat – spektakl i warsztaty.

Zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie:
http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/
WSTĘP BEZPŁATNY.

Gdzie mieszka Bazyliszek?
Każde stare miasto ma swoje tajemnice i legendy. Nie inaczej jest w Warszawie, która kryje w swych podziemiach studnię ze Złotą Kaczką, tajemnicze źródło na Rynku Nowego Miasta, czy też straszliwego smoka w piwnicach jednej z kamienic na Starówce. Czy jednak Bazyliszek na pewno mieszkał na Krzywym Kole? Czy rzeczywiście zamieniał niepokojących go ludzi w kamień? Skąd wzięła się ta legenda? A może mieszkał zupełnie gdzie indziej? Może znajdziemy go w podziemiach Pałacu Kultury i Nauki? Może kryje się tam do dnia dzisiejszego? Dzieci odbędą niezwykłą podróż w czasie. Podróż, która przeniesie je do malowniczego średniowiecza, kiedy Warszawa była niewielkim grodem na brzegu Wisły…

Warsztaty plastyczne
Wykorzystując trójwymiarowe dioramy oraz papierowe lalki, dzieci zbudują makietę starej Warszawy.  Odtworzą klimat ówczesnego rynku oraz dowiedzą się o „straszliwym smoku” nazywanym Bazyliszkiem, który siał postrach wśród pierwszych mieszkańców miasta.
Po spektaklu dzieci i dorośli będą mogli wykonać papierowe lalki bohaterów występujących w przedstawieniu. Później każde dziecko będzie mogło w domu przygotować własny mini-spektakl. Druga część warsztatów będzie poświęcona grom i zabawom ruchowym związanym tematycznie z treścią przedstawienia.

Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1, 00-901 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze