Wybory Miss Polski na Wózku 2016

Wybory Miss Polski na Wózku 2016

Ruszyła rekrutacja do wyborów Miss Polski na Wózku 2016. Celem konkursu jest zmiana wizerunkowa osób niepełnosprawnych oraz pokazanie, że każda kobieta, niezależnie od motoryki, może czuć się piękna. Współorganizatorem konkursu już po raz drugi jest miasto stołeczne Warszawa.

Każdego roku podejmujemy działania zmierzające do likwidacji różnego typu barier. Chcemy by Warszawa była miastem przyjaznym, otwartym, dostępnym dla wszystkich. Cieszę się, że również w tym roku jesteśmy współorganizatorem wydarzenia, dzięki któremu możemy przyczynić się do zmiany wizerunkowej kobiet z niepełnosprawnością. Kierunek polityki wobec różnorodności w naszym mieście można określić przede wszystkim jako integrację, wyrażoną poprzez działania dążące do zmniejszania różnic społecznych i wyrównywania szans – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent stolicy.

Miss Polski na Wózku 2016 to czwarta edycja wyjątkowych wyborów, które organizuje Fundacja Jedyna Taka. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Spośród licznych kandydatek wybranych zostaje 12 finalistek, które przed występem na wielkiej gali, mają okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach. W ich trakcie uczą się choreografii, biorą udział w sesjach zdjęciowych, czy spotkaniach z couchem.

Rekrutacja do konkursu trwa do 24 kwietnia. Następnie od 1 do 31 maja odbędzie się głosowanie. W tym roku zmieniła się formuła wyborów. Najważniejsze zmiany, które nastąpiły w regulaminie, to:

  • do konkursu mogą się zgłaszać osoby mające 18 lat i więcej,
  • jury wybiera finałową dziesiątkę; dwie „dzikie karty” zostaną przyznane poprzez głosowanie SMS oraz MAIL,

Aby wziąć udział w wyborach, należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy: rekrutacja@jedyna-taka.pl oraz adres Fundacji Jedyna Taka: 87-720 Ciechocinek ul. Słowackiego 15/2.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • skan odręcznie podpisanych dokumentów rekrutacyjnych;
  • ksero orzeczenia o niepełnosprawności;
  • dwa zdjęcia: przedstawiające twarz oraz sylwetkę;
  • krótki filmik, w którym kandydatka odpowiada na pytania: Dlaczego właśnie Ty masz zostać Miss Polski na Wózku? Jakie działania Twoim zdaniem znacząco wpływają na pozytywną zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnością? Co sprawia, że czujesz się piękna?

Szczegółowy regulamin konkursu, z którym każda kandydatka ma obowiązek się zapoznać prezentujemy tutaj, zaś dokumenty rekrutacyjne są dostępne tutaj.

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora – Fundacji Jedyna Taka.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali Wyborów Miss Polski na Wózku 2015.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze