X Międzynarodowy turniej gimnastyki artystycznej „Irina Cup 2018”

X Międzynarodowy turniej gimnastyki artystycznej Irina Cup 2018

Rozgrywane już po raz 10. Międzynarodowe Zawody Gimnastyki Artystycznej IRINA CUP to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tej dyscypliny sportu w Polsce, przyciągająca co roku najlepsze zawodniczki z czołowych klubów krajowych i zagranicznych i chętnie obserwowana przez kibiców.

W tym roku turniej Irina Cup 2018 będzie najważniejszym wydarzeniem gimnastyki artystycznej w Polsce. Po raz pierwszy zawody wpisane zostały do oficjalnego kalendarza Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej i stanowią eliminację do Mistrzostw Europy (Guadalajara), Mistrzostw Świata (Sofia) oraz Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Argentynie. Patronat nad imprezą objęły: Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna, Polski Komitet Olimpijski oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Swój udział w turnieju zapowiedziało ponad 130 zawodniczek z 15 krajów z całego świata, m.in. z Australii, Białorusi, Izraela, Estonii, Litwy, Gruzji, Belgii, Rosji, Uzbekistanu, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wystąpią również najlepsze zawodniczki z Polski, łącznie z członkiniami Kadry Narodowej juniorek i seniorek.

– Przyjazd do Warszawy zapowiedziały najlepsze zawodniczki na świecie, które przygotowują się do imprez rangi mistrzowskiej, a termin naszego turnieju bardzo im odpowiada. Możemy spodziewać się występów na najwyższym poziomie, jakie w Polsce rzadko mamy okazję oglądać – wyjaśnia Irina Lordkipanidze, główna organizatorka zawodów.

Równolegle z zawodami, w ramach IRINA CUP 2018 odbywać się będą warsztaty Master Class i otwarte treningi dla zawodniczek i trenerek. Ich honorowym gośćmi będą: Anna Rizatdinova (UKR) – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, Salome Pazhava (GEO) – finalistka Igrzysk w Rio, brązowa medalistka Pucharu Świata 2016 oraz Victoria Mazur (UKR) – brązowa medalistka mistrzostw świata (2015).

Data: 6-8 Kwietnia 2018
Godzina: 9:00
Miejsce: Arena Ursynów, ulica Pileckiego 122

Program zawodów na plakacie: link

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze